کد خبر: 3105

نماینده پیشین پارلمان کردستان حزب دمکرات کردستان را متهم ساخت که در جهت حفظ منافع اقتصادی خود با ترکیه مانع از اخراج نظامیان ترکیه از خاک اقلیم کردستان می شود.

به گزارش کردستان خبر، قادر رزگه یی اعلام کرد که در حالی که نظامیان ارتش ترکیه وارد عمق خاک اقلیم شده با احداث پایگاه های نظامی دست به عملیات نظامی و حمله به مناطق مسکونی اقلیممی زند، اما حزب دمکرات کردستان، برای حفظ منافع اقتصادی و روابط تجاری خاص خود با دولت ترکیه، مانع از اجرای مصوبه شماره 37 پارلمان کردستان برای اخراج آنان می شود.

 

نماینده دوره پیشین پارلمان کردستان افزود با وجود اینکه پارلمان قانون اخراج نیروهای نظامی ترکیه از تمام خاک اقلیم کردستان را تصویب کرده است، اما تاکنون دولت اقلیم اقدامی برای اجرای مصوبه و اخراج این نیروها انجام نداده و به صورت کلی، دولت و پارلمان هیچ موضع جدی علیه لشکرکشی های ترکیه در خاک اقلیم و حملات هوایی و توپخانه ای ترکیه علیه خاک اقلیم کردستان، اتخاذ نکرده اند.

 

وی خواهان اعلام اعتراض و نارضایتی سرتاسری مردم اقلیم کردستان علیه این اقدامات ترکیه شده و تاکید کرد که اعتراضات مردمی می تواند حملات نظامی و لشکرکشی های ترکیه را متوقف سازد.

 

وی ارتش ترکیه را فاشیست خوانده و گفت که حملات نظامی ترکیه علیه مناطق مسکونی اقلیم کردستان، به جز خسارات شدید مادی، موجب جان باختن و مجروح شدن شمار بسیاری از شهروندان غیرنظامی اقلیم کردستان نیز شده است و لازم است که دولت عراق و اقلیم کردستان به وظیفه قانونی خود در مورد متوقف ساختن این حملات عمل کنند.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر