کد خبر: 3118

حزب دمکرات کردستان عراق در پی بازگشت استاندار فراری کرکوک است.

به گزارش کردستان خبر، حزب دمکرات کردستان عراق در پی بازگشت استاندار فراری کرکوک است. نجم الدین کریم پس از حوادث پسا رفراندومی کرکوک از این شهر گریخته است، وی از سوی دستگاه قضایی عراق هم تحت تعقیب است.

به نقل از سایت شارپرس، حزب دمکرات کردستان در تلاش برای بازگشت نجم الدین کریم اعلام کرده است که وی همچنان استاندار قانونی کرکوک است.

 

حسن شیخانی از مسئولان جماعت اسلامی کردستان در کرکوک اعلام کرد که حزب دمکرات کردستان موضوع بازگشت نجم الدین کریم را به استانداری کرکوک مطرح کرده است.

 

وی گفت: حزب دمکرات کردستان اعلام کرده است در صورتیکه جریان های سیاسی کردی به چنین پیشنهادی رضایت ندهند باید کاندیدی از این حزب به عنوان استاندار جدید کرکوک معرفی شود.

 

شیخانی گفت: حزب دمکرات کردستان همچنین پیشنهاد کرده است در صورت عدم توافق پیرامون گزینه های مورد اشاره، تعیین استاندار مستقل و غیر حزبی از مهمترین گزینه های مطرح است.

 

حزب دمکرات کردستان اخیرا نشستی را با هدف بررسی وضغیت کرکوک در شهر اربیل برگزار کرد، نشستی که در آن سه حزب مطرح اتحادیه میهنی، جنبش تغییر و جماعت اسلامی حضور نداشته و انتقاداتی را از این اقدام اعلام کرده اند.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر