در سومین روز سفر به عراق؛

کد خبر: 3189

ظریف در اربیل با مسعود مسرور و نیچروان بارزانی دیدار و در نشست فعالان اقتصادی شرکت خواهد کرد.

به گزارش کردستان خبر، محمد جواد ظریف در ادامه سفرش به عراق دقایقی قبل وارد اربیل در کردستان عراق شد.

وزیر امور خارجه ایران پس از دیدار با مقامات دولت مرکزی عراق، با استقبال «نیچروان بارزانی» نخست‌وزیر اقلیم کوردستان و مسئولان منطقه کردستان عراق وارد اربیل شد.

 

ظریف در سومین روز سفرش به عراق که هیات‌های اقتصادی وی را همراهی می‌کنند در اربیل با مسعود مسرور و نیچروان بارزانی دیدار و در نشست فعالان اقتصادی شرکت خواهد کرد.

 

برهم صالح بر تقویت روابط با ایران تاکید کرد

 

روز گذشته نیز ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با حضور در کاخ ریاست جمهوری عراق با برهم احمد صالح دیدار و گفتگو کرد.

 دو طرف در این دیدار در خصوص روابط میان ایران و عراق و تحولات منطقه و جهان بحث و تبادل نظر کردند.

صالح در این دیدار، بر اهمیت تقویت روابط با ایران تاکید کرد و گفت که این امر نه تنها در راستای منافع دو ملت بلک به نفع امنیت و ثبات کل منطقه است.

وی گفت که کشورهای منطقه امروز مسوولیتی بزرگ برای تلاش جهت عبور از بحران های موجود دارند و این امر باید از طریق راه حل سیاسی جهت حل مشکلات انجام شود.

رئیس جمهوری عراق افزود: شرایط دشوار و حساس کنونی در منطقه ما را وامی دارد با هماهنگی و تلاش مشترک به خلق یک گفتگوی مشترک و سازنده با همه طرف ها و با هدف ایجاد پایه های ثبات در منطقه کمک کنیم.

وزیر امور خارجه ایران نیز در این دیدار بر تمایل تهران برای گسترش افق های همکاری و هماهنگی دوجانبه با عراق تاکید کرد. ظریف گفت که جمهوری اسلامی ایران در مرحله پیش رو و مرحله بازسازی نیز همچنان و در ابعاد مختلف حامی دولت و ملت عراق خواهد بود.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر