کد خبر: 3229

یک منبع آگاه؛ قرار است یگانهای ویژه آمریکا با تجهیزات نظامی خود از پایگاههای کوبانی و رمیلان در سوریه خارج شوند.

به گزارش کردستان خبر، یک منبع نزدیک به یگانهای مدافع خلق کُرد (YPG) اظهاراتی درباره خروج نیروهای آمریکایی و ایجاد منطقه امن در سوریه مطرح کرد.

 

این منبع که خواست نامش فاش نشود،گفت: یگانهای ویژه آمریکا با تجهیزات نظامی خود از پایگاههای کوبانی و رمیلان خارج خواهند شد.

 

پایگاه کوبانی در استان حلب واقع در شمال سوریه و رمیلان در استان الحسکه واقع در شمال شرق این کشور قرار دارد.

 

منبع مذکور تأکید کرد که نیروهای آمریکایی پس از خروج از پایگاههای مذکور تا پایان ماه جاری، عازم منطقه کردستان عراق خواهند شد.

 

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا 19 دسامبر سال 2018 اعلام کرد که قصد دارد نیروهای نظامی این کشور را از سوریه خارج کند، ولی جدول زمانی برای این اقدام اعلام نکرد.

 

این منبع درباره منطقه موسوم به امنکه آمریکا و ترکیه در پی ایجاد آن در سوریه هستند، گفت: نقش ترکیه در این منطقه فعال خواهد شد و فشارهایی به طرف ترکیه‌ای و یگانهای کُرد از سوی آمریکا وارد می‌شود تا بر سر آن (منطقه امن) به توافق برسند.

 

وی با بیان اینکه آمریکا در تلاش است مذاکرات بین حزب اتحاد دموکراتیک کُرد ( PYD) با دولت سوریه را بر هم بزند، گفت: حملاتی که نیروهای ویژه آمریکا را در این مرحله هدف قرار می‌دهد، اهداف سیاسی دارد از جمله مساعد کردن وضعیت برای انجام یک طرح معین در شرق فرات.

 

این منبع اما هیچ توضیحی درباره این طرح ارائه نکرد.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر