کد خبر: 3255

یک روزنامه نگار؛ پس از تصویب قدرالسهم اقلیم کردستان در بودجه عمومی عراق، کرکوک اولویت اصلی مسعود بارزانی خواهد بود.

به گزارش کردستان خبر، یک روزنامه نگار نزدیک به دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان عراق اعلام کرده است که پس از تصویب قدرالسهم اقلیم کردستان در بودجه عمومی عراق، کرکوک اولویت اصلی مسعود بارزانی خواهد بود.

 

کارزان صباح هورامی از روزنامه نگاران وابسته به حزب دمکرات کردستان عراق اعلام کرده است که مسعود بارزانی در آینده نزدیک، ابتکار عمل خود را با هدف رفع مشکلات کرکوک آشکار خواهد کرد و در این زمینه با متحدین (آمریکایی ها) مذاکراتی صورت گرفته است.

 

وی از تصویب قدرالسهم اقلیم کردستان در بودجه عمومی عراق به عنوان یکی از دستاوردهای مهم سفر بارزانی به بغداد خبر داد و گفت: بودجه اقلیم کردستان از رقابت ها و کشمکش های سیاسی عراق خارج شده است و این از آثار و نتایج مثبت سفر بارزانی به بغداد و هماهنگی با نخست وزیر جدید عراق است.

 

این روزنامه نگار کرد از برنامه و ابتکار عمل ویژه بارزانی برای کرکوک خبر داده و اعلام کرده است که مسیر حل و فصل مشکلات کرکوک تنها از طریق گفتگو با بغداد است و بازگشت حزب دمکرات کردستان به کرکوک، تغییر وضعیت کنونی، تعیین استاندار جدید و بازتعریف وظایف نیروهای پیشمرگ در برنامه بارزانی گنجانده شده است.

 

کارزان صباح همچنین گفت: هماهنگی های میان اربیل و بغداد در دوره کنونی رو به افزایش است، اقدام اخیر دولت مرکزی عراق در خصوص بودجه اقلیم، روابط دو طرف را به مسیر صحیح خود هدایت می کند اما موضوع کرکوک نیز از اهم مشکلات است که با گفتگو در آینده چاره یابی خواهد شد.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر