کد خبر: 3329

نخست وزیر پیشین عراق در واکنش به اظهارات رئیس جمهور آمریکا ؛اینگونه اظهارات به روابط میان واشنگتن و بغداد آسیب می‌رساند.

به گزارش کردستان خبر به نقل از السومریه نیوز، حیدرالعبادی، نخست وزیر پیشین عراق در واکنش به سخنان دونالد ترامپ گفت: ما اظهارت رئیس جمهور آمریکا مبنی بر بقای نیروهای آمریکایی در عراق به منظور زیر نظر داشتن ایران را نمی‌پذیریم و از دولت آمریکا می‌خواهیم که در اینگونه اظهارات تنش‌زا تجدیدنظر کند زیرا منجر به آسیب رساندن به روابط میان بغداد و واشنگتن می‌شود.

 

دفتر اطلاع رسانی العبادی در بیانیه‌ای اعلام کرد: سخن گفتن در مورد پایگاه‌های آمریکا برای هدف قرار دادن کشورهای همسایه در تضاد با قانون اساسی عراق و توافقات میان بغداد و واشنگتن است؛ توافقاتی که در تمام مراحل مشارکت آمریکا در ائتلاف بین المللی ضد داعش باهدف حمایت‌های لوجستیکی، اطلاعاتی و آموزش نظامی و احترام به حاکمیت عراق به امضا رسیده است.

 

در این بیانیه آمده است: سخن گفتن درباره وجود پایگاه‌های آمریکایی به منظور هدف قرار دادن برخی کشورها، به روابط بغداد با همسایگانش آسیب می‌رساند و روابط میان بغداد و واشنگتن را بحرانی می‌کند. اینگونه اظهارات به حاکمیت و استقلال عراق هم آسیب می‌زند.

 

نخست وزیر پیشین عراق همچنین از دولت عراق خواسته است تا بر موضع ثابت عراق یعنی عدم به کاری گیریخاک عراق برای حمله به همسایگان تاکید کند.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر