کد خبر: 3379

نخست وزیر عراق در دیدار سرپرست وزارت دفاع آمریکا بر مخالفت کشورش با وجود پایگاههای نظامی خارجی تاکید کرد.

 به گزارش کردستان خبر، پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع آمریکا که به عراق سفر کرده است با عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر این کشور دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار درباره توسعه روابط دوجانبه، نبرد علیه تروریسم و تحولات منطقه بحث و تبادل نظر کردند.

 

نخست‌وزیر عراق در این دیدار بر مخالفت با وجود هرگونه پایگاه نظامی خارجی در این کشور تأکید کرد و خواهان حمایت از تلاش‌های عراق در راستای برقراری ثبات، بازسازی و توسعه اقتصاد شد.

 

عبدالمهدی گفت: ما موفقیت‌های درخشانی به دست آورده‌ایم و امروز بعد از شکست داعش که به‌لطف فداکاری‌های مردم عراق و از طریق انسجام اجتماعی و وحدت اقشار مختلف مردم حاصل شده است شاهد ثبات هستیم و امروز اوضاع شهرهای عراق و از جمله بغداد بهتر از گذشته است.

 

نخست‌وزیر عراق تأکید کرد که کشورش در تصمیم‌گیری مستقل است و تحت تأثیر هیچ طرفی قرار نمی‌گیرد و اجرای دیکته‌های طرف‌های دیگر را قبول نخواهد کرد.

 

عبدالمهدی با تأکید بر علاقه کشورش به داشتن رابطه با آمریکا گفت که این روابط باید در چارچوب توافقهای اصلی و مبارزه با تروریسم و آموزش نیروهای عراقی باشد و نه چیز دیگر.

 

وزیر دفاع آمریکا نیز در این دیدار گفت که به عراق آمده است تا نظر دولت این کشور را درباره آینده روابط بین دوجانبه بشنود.

 

وی تأکید کرد که مأموریت نیروهای آمریکایی در عراق مبارزه با تروریسم و آموزش نیروهای عراقی و حمایت از آنها در نابودی تروریست‌های داعشی باقیمانده در این کشور است.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر