کد خبر: 3381

هنوز اتحادیه میهنی به صورت رسمی از میان بیگرد طالبانی و ریواس فایق، رئیس پارلمان را به عنوان سهم این حزب انتخاب نکرده است.

به گزارش کردستان خبر، در حالیکه حزب دمکرات کردستان از هیمن هورامی به عنوان معاون اول پارلمان اقلیم یاد کرده است هنوز اتحادیه میهنی به صورت رسمی از میان بیگرد طالبانی و ریواس فایق، رئیس پارلمان را به عنوان سهم این حزب انتخاب نکرده است.

 

 بیگرد طالبانی مورد حمایت جناح خانواده طالبانی و ریواس فایق مورد حمایت جناح کوسرت رسول در حزب اتحادیه میهنی کردستان است و رقابت های درون حزبی برای معرفی یکی از دو چهره به عنوان رئیس جدید پارلمان اقلیم کردستان ادامه دارد.

 

قرار است پارلمان اقلیم کردستان در نشست 18 ماه میلادی جاری هیئت رئیسه خود را انتخاب کند اما تاکنون اتحادیه میهنی کاندید نهایی ریاست این پارلمان را معرفی نکرده است.

 

اما در یک اقدام قابل تامل، ریواس فایق سلسله دیدارهایی را با فراکسیون های حزب دمکرات کردستان، جنبش تغییر، جماعت اسلامی و اتحاد اسلامی در پارلمان اقلیم انجام داده است که گمانه زنی ها را درباره انتخاب وی افزایش داده است.

 

از سوی دیگر، معاون دوم پارلمان هم در این دوره به ترکمان های اقلیم کردستان داده می شود. آیدن معروف عضو پارلمان اقلیم از جبهه ترکمانی و مونا قهوه چی دیگر عضو پارلمان از حزب اصلاح ترکمانی جهت این پست کاندید و رقابت تنگاتنگی میان آنها در جریان است.

 

در صورتیکه مفاد مورد توافق دو حزب اتحادیه میهنی و حزب دمکرات کردستان به ویژه نشست شورای استانی کرکوک و تعیین استاندار جدید به سرانجام برسد، پارلمان اقلیم کردستان هم در نشست آتی خود هیئت رئیسه این دوره را انتخاب و معرفی خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر