کد خبر: 3516

نخست‌وزیر عراق تأکید کرد عراق برای شکست باندهای تروریستی داعش در سوریه آماده می‌شود.

به گزارش کردستان خبر، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق تأکید کرد عراق برای شکست باندهای تروریستی داعش در سوریه آماده می‌شود.

عادل عبدالمهدی در پایان نشست کابینه خود در بغداد اظهار داشت شورای وزیران مصوبات زیادی را در نشست روز سه‌شنبه خود پشت سر گذاشت که مهمترین آنها آغاز کار در بندر بزرگ فاو است که سبب تقویت بنادر عراق و فراهم کردن فرصت‌های شغلی فراوان به‌ویژه برای مردم بصره خواهد شد.

 

وی افزود: کابینه نظام‌نامه داخلی خود را تصویب کرد، ما بر تقویت مسائل مثبت گذشته برای حل مشکلات و دشواری‌های پیشِ‌روی خود تکیه می‌کنیم.

 

نخست وزیر عراق در ادامه روز جهانی زن را به زنان عراق تبریک گفت و ابراز کرد: کابینه وضعیت زنان عراق و ضرورت مشارکت و حمایت کامل از آنها را بررسی کرد، ما باید حقوقی را که قانون اساسی برای زنان مقرر کرده، تضمین کنیم.

 

بر اساس گزارش شبکه تلویزیونی الفرات، عبدالمهدی همچنین گفت: ما شیوه بازگشت عراقی‌های آواره‌شده به‌خاطر نبردها در سوریه را بررسی کردیم و ضوابطی در چگونگی تعامل با داعشی‌های خارجی داریم.

 

وی تصریح کرد: ما متعهد و پایبندیم تا به تمام مطالبات مشروع طیف‌های مختلف مردم توجه کنیم، و به ارتباط مهم خود با سندیکاها و تمام این طیف‌ها برای شناخت نیازهای تمام شهروندان ادامه می‌دهیم.

 

عبدالمهدی گفت: ما تنها قوه‌ای نیستیم که دستورات خود را به دیگران محدود می‌کند، بلکه شرکای همه هستیم و دولت هیچ مأموریتی جز خدمت به مردم و فراهم کردن امنیت و منافع اساسی برای ملت عراق ندارد.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر