کد خبر: 3524

در نشست هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق اعلام شد که سیستم پس انداز حقوق کارمندان حکومتی به پایان رسیده است.

به گزارش کردستان خبر، هیئت وزیران اقلیم کردستان نشستی را با ریاست نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم، برگزار کرد و پس از پایان این نشست، نیچروان بارزانی در کنفرانسی خبری، از پایان سیستم پس انداز حقوق کارمندان و حقوق بگیران اقلیم کردستان خبر داد.

 

دولت مرکزی عراق در سال 2014 میلادی اقدام به قطع بودجه اقلیم و حقوق کارمندان و حقوق بگیران اقلیم کردستان کرده و این مسئله در کنار بحران اقتصادی، کاهش نرخ نفت، جنگ داعش و ورود نزدیک به دو میلیون آواره جنگ به اقلیم موجب شد که دولت اقلیم در سال 2016 سیستم پس انداز حقوق را در اقلیم ایجاد کند که بر اساس آن، حقوق تمامی حقوق بگیران و کارمندان اقلیم به صورت نصفه پرداخت شد.

 

نیچروان بارزانی امروز ضمن تقدیر از مقاومت مردم اقلیم کردستان در دوران بحران شدید اقتصادی و کاهش حقوق، اعلام کرد که سیستم پس انداز حقوق امری اجباری برای دولت اقلیم بوده و از ماه جاری میلادی حقوق کلیه کارمندان و حقوق بگیران اقلیم به صورت کامل و بدون کسری پرداخت خواهد شد.

 

وی ابراز امیدواری کرد که مذاکرات و رایزنی های صورت گرفته اخیر با بغداد نتیجه مثبتی به دنبال داشته و بار دیگر حقوق کارمندان تبدیل به ابزاری در اختلافات و تنش های سیاسی نشود.

 

بارزانی تأکید کرد که اقلیم به صورت جدی، برای حل اختلافات با بغداد، در چارچوب قانون اساسی تلاش می کند.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر