کد خبر: 3550

نشست دو حزب دمکرات کردستان و اتحادیه میهنی در شهر اربیل برگزار شد،اما پاسخ حزب دمکرات به مذاق اتحادیه ای ها خوش نیامده است.

به گزارش کردستان خبر، نشست دو حزب دمکرات کردستان و اتحادیه میهنی در شهر اربیل برگزار شد، نشستی که هدف آن گفتگو در خصوص سهم اتحادیه از پست ها و مناصب حکومت اقلیم کردستان در دوره جدید بوده است اما پاسخ حزب دمکرات به مذاق اتحادیه ای ها خوش نیامده است.

 

حزب دمکرات کردستان عدم رضایت خود را از درخواست های اتحادیه میهنی در خصوص پست و مناصب درخواستی در کابینه جدید اعلام کرده است.

 

اتحادیه میهنی در نشست اخیر با حزب دمکرات کردستان در پی آن بوده است پست ریاست پارلمان اقلیم را با معاونت رئیس اقلیم و وزارت داخله معاوضه کند اما حزب بارزانی مخالفت صریح خود را با این درخواست نشان داده است.

 

بارزانی نظرات خود را در خصوص استحقاق اتحادیه میهنی در بغداد و کرکوک هم به اطلاع هیئت اتحادیه میهنی کردستان رسانده است.

 

اتحادیه میهنی که پس از نشست کوسرت رسول با بارزانی اقدام به امضای توافق سیاسی با حزب دمکرات کردستان کرده بود اینگونه پنداشته بود که رضایت رئیس حزب دمکرات کردستان را از درخواست های خود در خصوص موضوعات سه گانه اقلیم، کرکوک و بغداد محقق کرده است اما پاسخی که در نشست با هیئت حزب دمکرات شنیده است بر خلاف این تصور بوده است.

 

حزب دمکرات کردستان به اتحادیه میهنی اعلام کرده است که سهم این حزب از کابینه جدید اقلیم، معاونت نخست وزیری، وزارت پیشمرگ و 4 وزارتخانه خدماتی دیگر است.

 

اتحادیه میهنی کردستان این پست ها را بر خلاف ایده خود یعنی تلاش برای تحقق شراکت حقیقی در حکمرانی اقلیم کردستان قلمداد کرده است.

 

می توان گفت که نشست اربیل دو حزب حاکم اقلیم کردستان بدون هیچ دستاوردی خاتمه یافته است و زمان دیگری جهت نشست بعدی تعیین نشده است، به باور اتحادیه میهنی، حزب دمکرات کردستان موقعیت اصلی این حزب را ملاک قرار نداده است.

 

تحولات پیش آمده را می توان اختلاف دیگری در راه تشکیل کابینه جدید اقلیم به ریاست مسرور بارزانی دانست که ماهها پس از برگزاری انتخابات، هنوز افقی برای تشکیل این کابینه متصور نیست.

 

انتهای پیام/

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر