مهدی محمدی کارشناس امور سیاسی و رسانه:

کد خبر: 1271

فعالیت نیروهای انقلابی در شبکه های اجتماعی موضوعی است که باعث ایجاد شبهاتی در میان برخی از عناصر داخلی شده و این شبهه ایجاد شده که نباید از بستری استفاده کرد که دشمنان ایجاد کرده اند. در همین زمینه گفتگویی ترتیب داده ایم با مهدی محمدی، کارشناس سیاسی و رسانه که وی معتقد است می بایست از زمین دشمن برای ضربه زدن به آن استفاده کرد و به هیچ وجه نباید عرصه را برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی توسط دشمن خالی گذاشت.

به نظر شما دلایل ورود جریان انقلابی به توئیتر چیست؟

در حال حاضر توئیتر اصلی ترین محل شکل گیری جریان های اصلی رسانه ای است. مسئله اصلی در توئیتر خلاقیت وسازمان یافتگی است بنابراین در چنین فضایی جریان انقلابی باید با فرصت شناسی و تبدیل تهدید به فرصت باید خود را در متن موضوع قرار دهد و به هیچ وجه نباید خود را از چنین صحنه ی تاثیر گذاری که می تواند مواضع انقلابی و دیدگاه های انقلاب اسلامی را در سطح گسترده بین المللی انتشار دهد کنار بکشد.

 توئیتر چه ویژگی دارد که آن را از سایر شبکات متفاوت میکند؟

توئیتر خلاقیت محور و جریان ساز است.  در توئیتر به دلیل محدودیت بیان مفاهیم در قالب عبارات کوتاه کیفیت حرف اول را می زند. تقریبا تمامی شخصیت های اصلی فکری و سیاسی جهان در توئیتر حضور دارند و فعالیت می کنند. از این جمله هاست که توئیتر یکتاست و برای دیگر شبکه های اجتماعی به عنوان سرمشق عمل می کند.

 برخی میگویند انقلابیونی که در توییتر حضور دارند در حال تکمیل پازل صهیونیست ها هستند، نظر شما در این باره چیست؟

 این حرف بسیار بی معنایی است. مثل اینکه بگویند چرا مقاومت در تل آویو عملیات می کند. وقتی در یک محیط یک جنگ سرنوشت ساز و جریان ساز جریان دارد، و شما از نتایج آن متاثر می شوید، کنار نشستن هیچ فضیلتی ندارد. هنر این است که وارد دنیای دشمن شوید و جنگیدن در آن محیط را یاد بگیرید. ضمن اینکه این حرف که توئیتر کاملا محیط دشمن است جای بحث دارد. این حرف از حیث زیرساختی درست است ولی از حیث محتوا زمانی که جریان انقلابی موفق عمل کند می تواند به طور موردی محتوا را تصاحب کند. همه چیز به کیفیت جنگیدن شما بستگی دارد و این جنگ اجتناب ناپذیر است. فرار از نبرد در هیچ دستگاه محاسباتی فضیلت نیست.

به نظر شما چرا برخی جریانات رسانه ای و فکری سعی دارند نیروهای انقلابی حاضر در فضای توئیتر را که به صورت آتش به اختیار به این حوزه ورود کرده‌اند تخریب کنند؟

احتمالا انگیزه های مختلفی دارند. من بیشتر می گذارم به حساب عدم مهارت و دانش پایین و و مسائل شخصی که متاسفانه در میان حزب اللهی ها بسیار جریان دارد.

به نظر شما آیا باید شبکه‌ای ملی همانند توئیتر در داخل راه اندازی شود؟

 کار خوبی است ولی این زمانی فایده دارد که بتوانید مانند توئیتر سرمشق باشید و این مستلزم آن است که حریف هم بپذیرد در این زمین بازی کند.

به نظر شما نقش نهادهای انقلابی برای حمایت از نیروی‌های مومن و انقلابی که به  صورت خودجوش و آتش به اختیار به  این فضا ورود کرده‌اند چیست؟

آنها وظیفه حمایت گسترده از سو گیری های انقلابی جوانان و نیروهای متدین را برعهده دارند ,یعنی تا سر حد ممکن باید از آنها حمایت کنند, اساسا اصلی ترنی وظیفه نهادهای عنوان شده ایجاد توانمند سازی هسته های فکری و پشتیبانی عملیاتی از نیروهای متدین وانقلابی در فضاهای مجازی است, میدان دادن به نیروهای انقلابی و ارتباط دهی ، پیوستن وایجاد فضایی برای تعامل بیشتر ؛ همکاری وهمفکری وهمراهی با یکدیگر در توئیت و فضای مجازی امر بسیار مهمی است که باید مورد توجه نهادهای انقلابی قرار بگیرد.

تسنیم

اخبار مرتبط
ارسال نظر