کد خبر: 1490

سازمان امور مالیاتی اقدام به شناسایی مودیان حوزه فضای مجازی و اخذ مالیات از آنها می کند.

به گزارش کردستان خبر، علیرضا الوندی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فهرست برخی از این مودیان تهیه شده و اداره کل امور مالیاتی کردستان در حال تکمیل اطلاعات مربوط به آنها و تشکیل پرونده برای شان است.

وی افزود: در این طرح بیشتر مودیانی که بدون داشتن دفتر یا مغازه و صرفا اجاره یک انبار و در فضای مجازی اقدام به فروش کالا می کنند، شناسایی می شوند.

الوندی اضافه کرد: رشد چشمگیر استفاده از فضای مجازی در سال های گذشته باعث شده برخی کسب و کارها با استفاده از این فضا شکل گیرد.

وی یادآور شد: سازمان امور مالیاتی در راستای تکالیف و وظایف خود و جلوگیری از تضعیف حقوق مشاغل قانونی که مالیات می پردازند، اقدام به شناسایی مودیان حوزه فضای مجازی و اخذ مالیات از آنها می کند.

مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان با بیان اینکه فعالیت اقتصادی افراد در فضای مجازی بیشتر در شهرستان های مرزی بانه، مریوان و سنندج رصد شده است، گفت: سازمان مالیاتی در صورتی با فعالیت افراد در فضای مجازی موافق است که آنان اقدامات قانونی را در راستای شفاف سازی فعالیت خود و جلب اعتماد مشتریان انجام دهند.

به گزارش ایرنا، آماری از فعالیت تجاری کردستانی ها در فضای مجازی در دسترش نیست اما برخی از منابع می گویند فعالیت افراد در مشاغل حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برای پنج هزار نفر کردستانی شغل ایجاد کرده که آنان سالانه حدود 600 میلیارد ریال درآمد دارند.

سازمان امور مالیاتی کشور تابستان سال گذشته ١١ هزار شرکت فعال در فضای مجازی را شناسایی و دستورالعمل دریافت مالیات از این شرکت‌ها نیز ابلاغ کرده است.

انتهای پیام /

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر