کد خبر: 2134

مرکز تولید گیم، انیمیشن و محتوای دیجیتال شهرستان مریوان با همکاری پارک علم و فن آوری افتتاح شد.

به گزارش کردستان خبر، طی مراسمی و با حضور نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس اشورای اسلامی، رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان و جمعی از مسئولان شهرستان مریوان مرکز تولید گیم، انیمیشن و محتوای دیجیتال مریوان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

رئیس پارک علم و فن آوری شهرستان مریوان در ابتدای این مراسم اظهار کرد : طی فراخوانی از نخبگان شهرستان مریوان خواستار ارائه طرح های خود به این مرکز شدیم که پس از اعلام این فراخوان بیش از 40 نفر به عنوان صاحبان ایده طرح های خود را به این مرکز ارائه دادند.

 

حسین کاشفی افزود : از مجموع 40 نفر به عنوان صاحبان طرح و ایده که داوطلب مستقر در مرکز رشد مریوان هستند حدود 35 نفر از آنها در جلسات ارزیابی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته اند که به دلایلی از این تعداد 13 نفر پذیرش و 8 نفر تا اکنون در این مرکز رشد مستقر شده اند.

 

کاشفی تصریح کرد: از شروع فعالیت پارک علم و فن آوری شهرستان مریوان تا اکنون بیش از 39 نفر مشغول به فعالیت و برای آنها ایجاد اشتغال شده است و در این بین افرادی هستند که مشغول به نرم افزار سازی و ساخت گیم هستند.

 

وی افزود : مرکز تولید گیم، انیمیشن و محتوای دیجیتال شهرستان مریوان با همکاری پارک علم و فن آوری اطلاعات مریوان و همچنین اداره کل ارتباطات و فن آوری اطلاعات استان کردستان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

 

یکی از نخبگان استان کردستان نیز در ادامه این مراسم با اشاره به مشکلات و معضلات پیشروی نخبگان استان کردستان اظهار کرد : در این مرکز آموزش های لازم برای افرادی که بخواهند در زمینه انیمیشن سازی و ساخت گیم فعالیت داشته باشند ارائه خدمات آموزشی داده می شود اما متاسفانه مردم استان کردستان به ویژه شهرستان مریوان بلافاصله پس از گذشت مدتی اندک از کلاس های درسی جوانانی که آموزش می بینند کلاس ها را ترک می کنند.

در ادامه این مراسم نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد ضمن اشاره به پیگیری های انجام شده در راستای استفاده از نرم افزار طراحی شده از سوی یکی از نخبگان شهرستان مریوان در سیستم آموزشی کشور اظهار کرد : امید است که بتوان با پیگیری های لازم از میزان توانائی های نخبگان استفاده بهینه گردد.

 

وی بیان کرد : وظیفه دولت ایجاد شرایط کار برای ایجاد اشتغال جوانان است و باید جوانان خود برای ایجاد اشتغال فعالیت کرده و خود را برای این امر که شاید در آینده استخدامی وجود نداشته باشد آماده کنند.

مرادی اظهار کرد : درحال حاضر بیش از 600 مورد پرونده از سوی جوانان جویای کار در دفتر کاری بنده وجود دارد که همه آنها حاضر هستند با مبالغی در حدود 700 هزار تومان کار کنند اما باید عنوان کرد که در حال حاضر هیچگونه استخدامی از سوی دولت وجود ندارد.

 

منصور مرادی بیان کرد : امید است که تمامی مسئولان استان کردستان و شهرستان مریوان در راستای ایجاد اشتغال بین جوانان بیش از پیش فعالیت کرده و بتوانیم با پیگیری های لازمه این امر را مهیا نمائیم.

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر