معاون آموزشی دانشگاه کردستان؛

کد خبر: 2705

در سال تحصیلی جدید ۱۲ رشته به رشته‌های تحصیلی دانشگاه کردستان اضافه شد.

به گزارش کردستان خبر، معاون آموزشی دانشگاه کردستان گفت: در سال تحصیلی جدید ۱۲ رشته در مقاطع مختلف تحصیلی به رشته‌های تحصیلی دانشگاه کردستان اضافه شد.

عادل سی وسه مرده در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه کردستان با اعلام این خبر، اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید ۱۲ رشته جدید در مقاطع مختلف تحصیلی به رشته های دانشگاه کردستان افزوده شده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد رشته جدید، چهار رشته آن در مقطع کارشناسی است، گفت: این رشته‌ها شامل مهندسی عمران در دانشکده بیجار، علوم آزمایشگاهی دامپزشکی، زیست شناسی سلولی مولکولی و صنایع دستی است.

معاون آموزشی دانشگاه کردستان با اعلام اینکه شش رشته جدید نیز در مقطع کارشناسی ارشد ایجاد شده است، تصریح کرد: این رشته‌ها شامل علوم و تکنولوژی بذر، علوم علف‌های هرز، علوم مهندسی جنگل گرایش عمران و بهره‌برداری جنگل، علوم دامی گرایش تغذیه طیور، علوم مهندسی شیلات گرایش بوم‌شناسی آبزیان و فیزیک گرایش ذرات بنیادی و نظری میدان‌ها می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در مقطع دکتری نیز دو رشته گرایش جدید ایجاد شده است، ادامه داد: این رشته‌های شامل علوم دامی گرایش تغذیه طیور و اکروتکنولوژی گرایش فیزیولوژی گیاهان زراعی است.

سی و سه مرده تعداد دانشجویان جدیدالورود سال تحصیلی ۹۸-۹۷ را شامل یک هزار و ۷۴۰ نفر در مقطع کارشناسی، یک هزار و ۴۰ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و ۸۶ نفر در مقطع دکتری اعلام و خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه کردستان ده هزار و ۳۵۰ نفر می باشد.

وی در پایان یادآور شد: تعداد ۲۷ نفرعضو هیأت علمی نیز در سال جاری به اعضای هیأت علمی دانشگاه کردستان اضافه شده است.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر