کد خبر: 3050

۴ نشریه علمی دانشگاه کردستان در رتبه بندی وزارت علوم قرار گرفته‌اند.

به گزارش کردستان خبر، حسن بیورانی، معاون پژوهشی دانشگاه کردستان گفت: هر سیستم پژوهشی نیاز به ارکانی اساسی از جمله تجهیزات، برنامه ریزی و استمرار در گرفتن بازخورد‌ها دارد و سیستم پژوهشی که این کارایی را نداشته باشند، نمی‎‌تواند موجب تغییر شود.

وی افزود: معاونت پژوهشی دارای مراکز و مدیریت‌هایی است که از آن جمله مرکز کارآفرینی و ارتباط با صنعت، کتابخانه مرکزی، انتشارات، آپا، گروه‌های پژوهشی و آزمایشگاه مرکزی و ... است که زیرنظر معاونت پژوهشی فعالیت می‌کنند.
 

معاون پژوهشی دانشگاه کردستان عنوان کرد: توسعه ساختاری و مدیریتی معافیت پژوهشی، تقویت زیرساخت‌های پژوهشی به صورت هدفمند، تقویت و ایجاد بستر‌های ارتباط با خارج دانشگاه، توسعه کیفی فعالیت‌ها و گسترش حمایت‌ها از جمله رویکرد‌های معاونت پژوهشی است.
 

وی انتخاب مدیران از طریق فراخوان را رویکردی نو در دانشگاه کردستان اعلام کرد و گفت: مدیر مرکز کارآفرینی و ارتباط با صنعت، کتابخانه مرکزی و پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان از این طریق انتخاب شدند.
 

بیورانی به برنامه‌های مصوب آینده معاونت پژوهشی اشاره کرد و گفت: تفکیک مرکز کارآفرینی و ارتباط با صنعت و تفکیک معاونت‌های پژوهشی و فناوری از جمله این برنامه‌هاست.
 

وی به حمایت‌های صورت گرفته از کنفرانس‌ها و کارگاه‌های داخلی و خارجی برای دانشجویان و اساتید دانشگاه اشاره کرد و افزود: خوشبختانه سرانه مقالات در دانشگاه کردستان دچار رکود نشده و در صورت ادامه روند کنونی به چشم انداز تعیین شده دست خواهیم یافت.
 

معاون پژوهش دانشگاه کردستان به کتب منتشر شده توسط انتشارات دانشگاه کردستان اشاره کرد و گفت: در این بخش نیز هم از نظر کمیت و هم از نظر کیفیت پیشرفت چشمگیری داشته‌ایم.
 

وی با اشاره به اینکه ۵ نشریه علمی دانشگاه کردستان در حال حاضر در رتبه بندی وزارت علوم قرار گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: فضای لازم برای گسترش کمی و کیفی این نشریات در دانشگاه افزایش یافته است.
 

بیورانی همچنین افزایش کارآیی و تاثیرگذاری دانشگاه در جامعه، ارتقای جایگاه علمی دانشگاه در رتبه بندی‌ها، گسترش دیپلماسی علمی، افزایش روئیت پذیری و ایجاد مرجعیت علمی را اهداف پیش روی معاونت پژوهشی اعلام کرد.
 

وی در خصوص چشم انداز ۱۴۰۰ نیز عنوان کرد: ایجاد سه قطب علمی، افزایش سرانه تالیف مقالات علمی به بیش از سه برابر و درآمد سالانه ۱۰ میلیارد تومان از اهدافی است که تا سال ۱۴۰۰ باید به آن دست پیدا کنیم.
 

معاون پژوهش دانشگاه کردستان در پایان ضعف صنعت استان، دیدگاه غالب مدیریتی در استان و کمبود نیروی انسانی را از جمله ضعف‌های موجود در فعالیت‌ها و اقدامات معاونت پژوهشی عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد که با رفع و تعدیل این موانع دانشگاه به جایگاه شایسته خود در حوزه پژوهش دست یابد.
 
 
انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر