کد خبر: 3430

هیئتی از دانشگاه کردستان ایران با مدیران دانشگاه سوران اقلیم کردستان عراق دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش کردستان خبر، هیأت 7 نفره به ریاست دکتر فریدون اخلاقیان از دانشگاه کردستان - سنندج جمهوری اسلامی ایران  با حضور در دانشگاه سوران اقلیم کردستان با دکتر مصلح  مصطفی ریاست دانشگاه دیدار و در مورد موضوعات مختلف گفت و گو نمودند.

 

در این نشست ها، دو دانشگاه کردستان و سوران ضمن معرفی ظرفیت های خود در تمام زمینه های علمی، آموزشی و فرهنگی در مورد تبادل اساتید و دانشجو برگزاری دوره های مشترک نیز به گفتگو پرداختند.

 

طرفین همچنین در مورد برگزاری همایشی های جداگانه ای در موضوعات مشترک در زمینه های زیست شناسی، بیوتکنولوژی، شیمی  با مشارکت دو دانشگاه سوران و کردستان و همکاری دو دانشگاه دیگر از اقلیم کردستان و ایران (جمعا 4 دانشگاه)  به تفاهم رسیدند.

 

در پایان نیز تفاهم نامه همکاری بین دو دانشگاه امضاء گردید.

 

دیدار هیئت دانشگاه کردستان ایران با ریاست دانشگاه دهوک

در این دیدار ابتدا دکتر دهوکی ریاست دانشگاه دهوک به تشریح فعالیت های دانشگاه دهوک در زمینه های مختلف پرداخت و در ادامه نیز اخلاقیان ریاست دانشگاه کردستان به بیان فعالیت های این دانشگاه پرداخت.

 

در ادامه ضمن گفتگو در مورد همکاری های مشترک در مورد پروژه های تحقیقاتی اراسموس پلاس، در مورد تبادل دانشجو و برگزاری همایش های مشترک در زمینه های مختلف نیز گفتگو نمودند.

 

در پایان نیز هیئت اعزامی کردستان از دانشکده دامپروری و کشاورزی بازدید به عمل آوردند.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر