کد خبر: 1362

آیین اختتامیه نهمین جشنواره استانی شعر و داستان جوان سوره با معرفی نفرات برگزیده در سنندج برگزار شد.

به گزارش کردستان خبر، بر اساس آرا هیئت داوران در بخش شعر فارسی خانم ها بنفشه بازوند، میدیا حسنی و نیلوفر ملایی از سنندج به ترتیب عناوین اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

هیئت داوران همچنین در بخش شعر کردی خانم فوزیه میرکی از سنندج را رتبه نخست، دیاکو بادکان از شهرستان مریوان را رتبه دوم و رتبه سوم به صورت مشترک به خانم سمیرا صلاحی از سنندج و آقای امید ظاهری از استان ایلام اختصاص داد.

در این آیین اختتامیه در بخش ویژه شعر نیز رتبه  برتر به خانم سوما رحمانی از سنندج تعلق گرفت.

هیئت داوران نهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره در بخش داستان فارسی در بخش فارسی رتبه اول خود را به خانم خاطره محمدی از سنندج  با داستان شاخه های این گوزن مرا می درند، رتبه دوم را به خانم ناهید نقشبندی  با داستان سارا، فرانک، لیلی از سنندج   و رتبه سوم را به صباح سلطانی از قروه با داستان  یک مرد  تقدیم کرد.

در بخش ویژه داستان  کردی جایزه ویژه  به خانم سحر مصطفایی  ازسنندج با داستان « شه قامیکی به ره لا » و در بخش ویژه داستان فارسی رتبه  برتر به آقای ایوب رضایی ازد دیواندره با داستان « راه پله  » تعلق گرفت.

نهمین جشنواره استانی شعر و داستان جوان  با هدف کشف استعدادهای جوان و حمایت از آثار و تولیدات آنها و تعامل هنرمندان جوان با اساتید در بهمن سال 96 اعلام فراخوان شد که در مدت زمان ارسال آثار بیش از 260 اثر از 142 هنرمند  در دبیرخانه جشنواره ثبت که از این تعداد 61 اثر به مرحله نهایی راه یافت و همزمان با  هفته هنر انقلاب اسلامی با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

در این دوره از جشنواره استاد کامبیز کریمی، دکتر نسرین علی اکبری و بهزاد کرم اللهی در بخش شعر کردی و فارسی و رضا امیری، محمد رضا کلهر و عطا نهایی در بخش داستان کردی و فارسی داوری آثار راه یافته به بخش نهایی جشنواره را عهده دار بودند.

 

پایان پیام/

 

شبستان

اخبار مرتبط
ارسال نظر