کد خبر: 1806

داوری مرحله استانی جشنواره رضوی کردستان در بخش کودک به پایان رسید.

به گزارش کردستان خبر، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان در گفت‌وگو با ایکنا، اظهار کرد: کار داوری مرحله استانی جشنواره رضوی در بخش کودک به مدیریت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان به پایان رسید.


وی افزود: در بخش‌های هفتگانه جشنواره بین‌المللی رضوی(ع) بیش از ۲۰۰ اثر به دبیرخانه استان رسید که به طور مجزا مورد داوری قرار گرفت که ۱۰۹ اثر به مرحله بعد راه پیدا کرد.


سهیلا شیخی بیان کرد: در بررسی و ارزیابی آثار با محوریت موضوعات جشنواره امسال در اولویت قرار گرفت و نوع آثار و گروه سنی شرکت کنندگان نیز در نظر گرفته شد.


وی عنوان کرد: جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در هفت بخش کار دستی،، پژوهش اعضا، کتابسازی، نامه‌ای به امام، خاطرات زیارت، سرود، پویا نمایی و تمبر و کارت پستال با هدف آشنایی بیشتر نسل جدید با معارف رضوی بین مخاطبان مراکز کانون استان برگزار شد.


شیخی اعلام کرد: فراخوان شانزدهمین جشنواره بین المللی رضوی اسفندماه سال گذشته به مراکز فرهنگی و هنری استان ارسال شد که بیش از ۶۰۰ اثر متناسب با مفاد و شیوه نامه و منطبق با اهداف مورد نظر و با تکیه بر توانمندی‌های مربیان در انتقال مفاهیم ارزشمند رضوی به کودکان و نوجوانان خلق شد.


وی عنوان کرد: مرحله استانی بخش قصه‌گویی و داستان‌نویسی بزرگسالان در بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی اجرا شد در این راستا شرکت‌کنندگان با توجه به بخش‌های جشنواره در دو گروه آزاد و کانون آثار خود را به دبیرخانه جشنواره استانی ارسال کرد.


مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان یادآور شد: آثار منتخب در بخش خاطرات زیارت و به امام به صورت مجموعه تدوین شده است و با عنوان یک صحن کبوترانه شماره دو، به چاپ خواهد رسید و آثار کلیه بخش‌های جشنواره در نمایشگاه استانی در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.


لازم بذکر است؛ هیات داوری متشکل از کارشناس مسئول فرهنگی، هنری و ادبی، کارشناس فرهنگی – ادبی، پژوهش و جمعی از مربیان متخصص هنری بودند.


انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر