کد خبر: 1830

سومین جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی شهروند مردادماه امسال در شهرستان سقز برگزار می شود.

به گزارش کردستان خبر، دبیر سومین جشنواره منطقه ای تئاتر شهروند در گفت و گو با مهر گفت: این جشنواره به همت شورای اسلامی و شهرداری شهر سقز و شهر صاحب و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، فرمانداری و اداره ارشاد سقز و دفتر انجمن هنرهای نمایشی استان برگزار می شود.

امیر زارع زاده با اشاره به اینکه  موضوع نمایش های در این جشنواره پرداختن به یکی از مضامین شهروندی است، عنوان کرد: شهروند و فرهنگ ایثار وشهادت، شهروند و حمایت از کالای ایرانی، شهروند و ترویج فرهنگ شهرنشینی، شهروند و حقوق شهروندی و شهروند و حمل ونقل شهری از دیگر موضوعات و محورهای این جشنواره است.

وی شهروند وفضای مجازی، شهروند و فرهنگ آپارتمان نشینی، شهروند و آسیب شناسی شهر، شهروند وایمنی ترافیک را از دیگر موضوعات نمایش ها دراین دوره از جشنواره خواند و اظهارداشت: این جشنواره مردادماه امسال در سقز برگزار می شود.

وی بیان کرد: ادریس دلارامی از هنرمندان تئاتر سقز و سرپرست گروه تئاتر یونا این شهرستان به عنوان دبیر اجرایی جشنواره سوم تئاتر شهروند معرفی شده است.

 دبیر سومین جشنواره منطقه ای تئاتر شهروند ادامه داد: قطعا واگذاری اجرای جشنواره ها و برنامه های فرهنگی وهنری به فعالان این عرصه ها اقدام تاثیرگذاری است و این کار همواره بازخورد ونتیجه رضایت بخشی به دنبال داشته ودارد.

زارع زاده اضافه کرد: این جشنواره با حضور هنرمندانی از استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، کرمانشاه، همدان، زنجان، ایلام، اردبیل، گیلان، قزوین، لرستان، چهارمحال بختیاری، البرز و کردستان برگزار می شود.

 
انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر