کد خبر: 2046

٨٧ طرح و ایده در بخش آزاد و ١٥ طرح در بخش آئینی برای حضور در جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان معرفی شدند.

به گزارش کردستان خبر، جلال قلعه شاخانی در جلسه هم اندیشی سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان که با حضور فرماندار این شهرستان برگزار شد، با اشاره به ارسال ٥٢٧ طرح و ایده به دبیرخانه این جشنواره اظهار کرد: ٨٧ طرح و ایده برگزیده در بخش آزاد و ١٥ طرح نیز در بخش آئینی برای حضور در جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان معرفی شدند. 
 
دبیر سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان، آخرین مهلت ارسال لوح فشرده طرح های پذیرفته به دبیرخانه جشنواره ١٠ مرداد جاری عنوان کرد و افزود: بعد از اتمام مهلت ارسال طرح های پذیرفته شده ٩٥ گروه، برای شرکت در این جشنواره اعلام آمادگی کردند.
 
قلعه شاخانی از آغاز کار بازبینی طرح ها و اثار رسیده به دبیرخانه جشنواره خبر داد و گفت: با برنامه ریزی های انجام شده بایستی نتایج بازبینی تا ٢٢ مرداد مشخص و گروه های راه یافته به بخش پایانی جشنواره تا ٢٥ مرداد جاری معرفی شوند.
 
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان همچنین از شرکت بیش از ٧ گروه خارجی در سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان خبر داد و افزود: پنج چهره شاخص سینمایی و تلویزیونی کشور نیز در این دوره از جشنواره حضور خواهند یافت.
 
وی کلنگ زنی ساختمان پلاتو مریوان، رونمایی از پوستر جشنواره، راه اندازی کارناوال شادی درآیین افتتاحیه این جشنواره، نورافشانی و آتش بازی در شب افتتاحیه، دعوت خبرنگاران رسانه های خارجی و داخلی را از جمله اقدامات در دست اجرای ستاد برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان برشمرد.
 
قلعه شاخانی خاطر نشان کرد: سیزدهمین جشنواره  بین المللی تئاتر خیابانی مریوان با هدف توسعه و ترویج تئاتر بیرونی و گسترش ارتباط سازنده تئاتر با مخاطبان و عموم شهروندان توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و اداره کل هنرهای نمایشی با همکاری انجمن هنرهای نمایشی ایران و انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان برگزار می شود.

 

سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان از تاریخ ١٠ لغایت ١٤ شهریور ماه سال جاری در مریوان برگزار میشود.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر