کد خبر: 2079

نمایش "پمپ" رتبه نخست بهترین گروه نمایشی سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه های مسجد را از آن خود کرد.

به گزارش کردستان خبر، نمایش "پمپ" به کارگردانی"  یونس صحرارو "تولید حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان رتبه نخست بهترین گروه نمایشی سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه های مسجد را که در قزوین برگزار شد از آن خود کرد.

 

امین مرادی ضمن اعلام این خبر گفت: در مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه های مسجد که 19 مرداد ماه در شبستان امیر المؤمنین (ع) مسجد النبی (ص) قزوین و با حضور استاندار قزوین ، هنرمندان مطرح کشور و مدیران ارشد کشوری برگزار شد پس از اجرای 12 گروه نمایشی از 11 استان کشور نمایش "پمپ" به کارگردانی یونس صحرا رو و نویسندگی سیروس همتی با بازی محمد تقی حیدری و بهزاد قربانی از تولیدات واحد نمایش حوزه هنری استان کردستان  عنوان نخست بهترین گروه نمایشی این دوره از جشنواره را از آن خود نمود و لوح تقدیر و جایزه چهل میلیون ریالی این بخش را کسب نمود.

 

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان تصریح کرد: در این دوره از جشنواره استان کردستان با دو اثر موفق به حشور در بخش نهایی جشنواره شد و در نهایت عنوان برتر و نخست گروه های نمایشی راه یافته را نیز به دست آورد.

 

مرادی افزود : گروه بچه های مسجد استان کردستان در راستای سیاست های  مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری کشور توسط حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان به عنوان سومین دفتر بچه های مسجد با مسئولیت یونس صحرارو در شهریور ماه 95 در قروه افتتاح گردید و از آن زمان تا کنون علاوه بر تولید چندین اثر نمایشی و اجرا در مساجد سطح استان در جشنواره های مختلف گروه بچه های مسجد در سطح کشور از جمله تهران و بندرعباس نیز حضور داشته است.

 

وی بر آمادگی حوزه هنری استان کردستان در خصوص حمایت از فعالیت گروه نمایشی در قالب گروه های نمایشی بچه های مسجد در استان تأکید نمود و گفت : به امید خداوند در سال جاری با برنامه ریزی صورت گرفته دفتر بچه های مسجد در شهرستان بیجار نیز راه اندازی و فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

پس از گروه نمایشی پمپ از استان کردستان که رتبه برتر بهترین گروه نمایشی را کسب نمود ، گروه های نمایشی از استان های اردبیل و قزوین رتبه های دوم وسوم این دوره از جشنواره را ازآن خود کردند.

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر