کد خبر: 2108

آیین اختتامیه هفته فرهنگی شهروندی سقز با معرفی برگزیدگان در بخش های تئاتر خیابانی، فیلم کوتاه و کاریکاتور برگزار شد.

به گزارش کردستان خبر، هفته فرهنگی شهروند سقز با گستره و حضور ۱۵ استان کشور، در ۴ بخش مسابقات قرآنی، کاریکاتور، فیلم کوتاه و تئاتر خیابانی از تاریخ ۱۶ الی ۲۲ مرداد ماه توسط شورای شهر و شهرداری سقز و به مدت یک هفته در سطح این شهر برگزار شد. 

 پیام هفته شهروندی همگرایی، همراهی و مشارکت بیشتر شهروندان و مسئولان در راستای پیشرفت و خدمتگزاری بیشتر بود.

 

 برگزیدگان و نفرات برتر سومین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند سقز

هیئت داوران سومین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند سقز متشکل دکتر قطب الدین صادقی، نادر برهانی مرند و فرزاد تقی لر  بعد از سه روز رقابت گروه های شرکت کننده در این دوره از جشنواره، برگزیدگان خود را به شرخ زیر معرفی کرد. 

هیئت داوران این جشنواره در بخش طراحی لباس، مهدی حبیبی طراح نمایش «کالبد شکافی یک اتفاق»، در بخش طراحی موسیقی، مهدی فتحی آهنگساز نمایش «باز هم مدرسه م دیر شد» و در بخش طراحی فضا مهدی حبیبی طراح فضای نمایش «کالبد شکافی یک اتفاق» را معرفی و تقدیر کرد. 

هیئت داوران به اتفاق آرا از بازیگران الناز کاظمی، بازیگر نمایش خردسال نمایش «باز هم مدرسه دیر شد» و طیبه کاظمی بازیگر نمایش «ماده ۷»؛ با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر به عمل آورد.

در این دوره از جشنواره، فوزیه مریوانی رتبه سوم بازیگر زن نمایش «زندگی  رمانتیک»، نرگس خاک کار، رتبه دوم بازیگری زن را به خاطر بازی در نمایش «کالبد شکافی یک اتفاق» و رتبه اول نیز به نازیلا امینی برای بازی در نمایش « مگه میشه، مگه داریم» اهدا شد.

هیئت داوران در بخش تقدیر از بازیگران مرد به اتفاق آرا از گروه بازیگران خردسال نمایش یاشیل تقدیر، مجید احمدی بازیگر نمایش ماده ۷ و فریدون محمد امین و کیفی احمد از بازیگران نمایش من و خاشاک از اقلیم کردستان عراق تقدیر کرد.

در بخش بازیگری مرد نیز هیئت داوران سومین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند سقز به ترتیب رتبه سوم خود را به هاوری رضایی بازیگر مرد «مگه میشه مگه داریم»، رتبه دوم را مشترکا به مصطفی کولیوندی، بازیگر نمایش کالبد شکافی یک اتفاق» و وریا شاکری بازیگر نمایش یک عاشقانه داغ» و رتبه اول این بخش را به امید فرامرزی برای بازی در نمایش « زندگی رمانتیک» تقدیم کرد.

هیئت داوران در بخش طرح و ایده رتبه سوم خود را به ابوالفضل محترمی و کریم خاوری نویسندگان نمایشنامه «آقای وندال» و مرتضی اسدی مرام نویسنده نمایش «ماده ۷»، همچنین رتبه دوم را به هیوا اسد بیگی، نویسنده نمایش یک عاشقانه داغ و محسن محمدی، نویسنده نمایش خیابانی زندگی رمانتیک اهدا کرد و در این بخش هیچ برگزیده ای را به عنوان رتبه اول معرفی نکرد.

رتبه سوم کارگردانی هفته فرهنگی شهروند به افشین ناصری، کارگردان نمایش «مگه داریم مگه میشه» و هیوا اسدبیگی کارگردان نمایش «یک عاشقانه داغ»، رتبه دوم به پژمان شاهوردی کارگردان نمایش «آستور یاس لاس پال ماس» و رتبه اول نیز به مهدی حبیبی به کارگردان نمایش «کالبد شکافی یک اتفاق» تقدیم شد. 

همچنین هیئت داوران در بخش آثار برگزیده، نمایش تندیس برای شهر جهت شرکت در جشنواره شهروند لاهیجان، نمایش آستور پاس لاس پال ماس- زندگی رمانتیک - مگه میشه مگه داریم به منظور شرکت در جشنواره تئاتر خیابانی مریوان و نمایش های یک عاشقانه داغ و کالبد شکافی یک اتفاق به منظور شرکت در جشنواره فجر پیشنهاد داد. 

 

معرفی آثار و نفرات برتر اولین جشنواره کاریکاتور شهروند سقز

بنا به اعلام هیات داوران اولین جشنواره کاریکاتور شهروند سقز، پژمان علی‎پور رتبه اول، فخرالدین دوست‎محمد رتبه دوم و مبین ساعدی و حمید قالیجاری مشترکا رتبه سوم این جشنواره را کسب کردند.

همچنین سامان جعفری، روژینا فطانت، یوسف علی‎محمدی، سونیا محمدی، پدرام محمدی، سامان صولی و سیاوش عباسی نفرات مورد تقدیر اولین جشنواره کاریکاتور شهروند سقز شناخته شدند.

 

 معرفی آثار و نفرات برتر دومین جشنواره فیلم کوتاه شهروند سقز

بنا به اعلام هیات داوران دومین جشنواره فیلم کوتاه شهروند سقز نیز جایزه بهترین فیلمنامه به عدنان زندی برای فیلمنامه فیلم پروانه ها، جایزه بهترین تصویر به ادریس محمودیان برای تصویر برداری فیلم ده هزار و یک شب و جایزه بهترین کارگردانی به سامان حسین پور با فیلم آخرین آغوش  اهدا شد.

هیأت داوران در بخش موبایلی هیچ فیلمی را لایق دریافت جایزه نداست  و جایزه بخش آزاد به ئه سرین محمودی با فیلم مونس  و آکو زند کریمی با فیلم بوکه بارانه اهدا کرد.

جایزه بهترین انیمیشن به بارزان رستمی با انیمیشن شهر زیبا، جایزه بهترین مستند به جلال ویسی با مستند قاشق، جایزه بهترین فیلم داستانی به امید نیک رو با فیلم ده هزار و یک شب، جایزه ویژه هیأت داوران به احمد صالحی برای بازی در فیلم ده هزار و یک شب.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر