کد خبر: 2211

چهارمین جشنواره منطقه‌ای موسیقی "لیلاخ"، با حضور ۱۸ گروه موسیقی از مناطق کرد نشین در دهگلان برگزار شد.

به گزارش کردستان خبر، چهارمین جشنواره منطقه‌ای موسیقی "لیلاخ"، با حضور ۱۸ گروه موسیقی از مناطق کرد نشین، در پارک لاله دهگلان برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دهگلان در آیین افتتاحیه این جشنواره گفت: در این جشنواره ۱۰ گروه موسیقی از استان‌های ایلام، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی و ۸ گروه نیز از شهرستان دهگلان حضور دارند.

عیسی فلاحی افزود: بیت، حیران، لاوک، ورده‌قام، سیاچمانه و هوره از بخش‌های مختلف چهارمین جشنواره منطقه‌ای موسیقی لیلاخ است.

وی اظهار کرد: دبیرخانه دایمی جشنواره موسیقی فولکور لیلاخ در شهرستان دهگلان دایر و دوره های آتی این جشنواره به صورت بین المللی و با حضور گروه های موسیقی سنتی برگزار شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره در راستای افزایش شور و نشاط اجتماعی و احیای موسیقی سنتی و فولکلور کوردی برگزار می‌شود، عنوان کرد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی در دهگلان نقش مهمی در  زنده نگه داشتن فرهنگ کهن منطقه لیلاخ بویژه موسیقی فولکلور کردی دارد.

گفتنی است؛ چهارمین جشنواره موسیقی سنتی لیلاخ در روز های ۳ و ۴  شهریورماه به مدت دو شب در محل پارک لاله دهگلان در حال برگزاری است.

در آیین افتتاحیه این جشنواره به یاد قربانیان حادثه آتش‌سوزی جنگل‌های مریوان یک دقیقه سکوت و شمع روشن شد.

 

برپایی نمایشگاه صنایع دستی، کتاب و لباس کردی از بخش‌های جانبی چهارمین جشنواره منطقه‌ای موسیقی لیلاخ است و غرفه‌ای نیز به ساز‌های موسیقی اصیل ایرانی اختصاص دارد.

همچنین در مراسم آغازین این جشنواره از خانواده هنرمندان مشهور منطقه لیلاخ از جمله مرحوم رمضان کلیایی و حسین اصلانی مشهور به حسین گناوی تجلیل شد.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر