کد خبر: 2318

«گل نساء»در بخش رقابتی چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «کازان» در کشور روسیه روی پرده می‌رود.

به گزارش کردستان خبر، «گل نساء» نخستین فیلم بلند سینمایی ستار چمنی‌گل به نویسندگی ویدا صالحی در بخش رقابتی چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «کازان» در کشور روسیه روی پرده می‌رود.

این جشنواره هرساله با همت وزارت فرهنگ تاتارستان روسیه و شهرداری کازان برگزار می‌شود و امسال با شعار «گفتگوی فرهنگ‌ها و فرهنگ گفتگوها» با حضور فیلم ها و شخصیت های سینمایی کشورهای مسلمان برگزار خواهد شد.

شاخص فیلم‌های انتخاب شده شامل انعکاس ارزش‌های انسانی، معنوی و اخلاقی و همچنین سنت‌های فرهنگی می باشد و همچنین حمایت از ایده‌های صلح، تحمل و بشریت فارغ از ملیت و وابستگی مذهبی نویسندگان است.

در این دوره از جشنواره تعداد ٩٦٧ فیلم از سراسر دنیا به دبیرخانه جشنواره ارسال که تعداد ٦٥ فیلم در بخش های کوتاه، مستند و بلند سینمایی از ٥٦ کشور انتخاب گردیده است. فیلم سینمایی «گل نساء» تنها نماینده سینمای ایران در بخش فیلم های بلند سینمایی است که با ٩ فیلم دیگر از کشورهای روسیه، چین، ترکیه، سریلانکا، قزاقستان، مصر، هند، بنگلادش برای جوایز اصلی در چند بخش به رقابت می‌پردازد.

فیلم سینمایی «گل نساء» در روز ٨ سپتامبر در سالن شماره سینمای هتل« Riviera» به نمایش در می‌آید.

فیلم سینمایی «گل نساء» پیش از این در جشنواره های معتبر، ٥١مین دوره جوایز «رمی» هیوستون آمریکا، ٢١مین جشنواره «بروکلین» آمریکا، ٢١مین جشنواره «زانزیبار» تانزانیا، ٣مین جشنواره «ریف» نروژ، ٣مین دوره جوایز «رجینا» کانادا، ٤٢مین جشنواره «مونترال» کانادا، «سالنتو» ایتالیا به نمایش درآمده و جوایزی را بدست آورده است.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر