کد خبر: 2454

فیلم کوتاه «ذبح» از کردستان به جشنواره فیلم دانشجویی بلغارستان راه پیدا کرد.

به گزارش کردستان خبر، فیلم کوتاه" ذبح" در اولین حضور و اکران بین المللی خود به بخش پایانی چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم دانشجویی بلغارستان راه پیدا کرد و در دوران برگزاری جشنواره در شهر صوفیه برای مخاطبین فیلم کوتاه به نمایش گذاشته خواهد شد.

جشنواره فیلم دانشجویی بلغارستان با نام مستعار "پرنده زودرس" در شهر صوفیه بلغارستان برگزار می شود که در چهاردهمین دوره خود 117 فیلم از 42 کشور را در چهار بخش:داستانی، تجربی، مستند و انیمیشن به نمایش می گذارد که در این میان نیز میزبان 3 فیلم کوتاه ایرانی است.

 "ذبح "به کارگردانی آکو زندکریمی و سامان حسین پور، "آسمان آبی زمین پاک "به کارگردانی مهیار ماندگار در بخش فیلم داستانی و "یک نفس عمیق بکش" به کارگردانی زهرا صفدری شادلو در بخش انیمیشن سه فیلم ایرانی هستند که به رقابت با 114 فیلم از کشورهای: آلمان، ترکیه، آمریکا، روسیه، بلغارستان، مجارستان، هند، مقدونیه، کانادا، انگلیس، فیلیپین، ایتالیا، لهستان،صربستان، لیتوانی، برزیل، هلند، بلژیک، آرژانتین، لبنان، چین، ونزوئلا، پرو، آلبانی و اسپانیا خواهند پرداخت.

فیلم کوتاه ذبح داستان خانواده ای است که برای گذراندن یک زمستان سخت باید تنها دارایی خود یعنی گاوشان را بفروشند، اما پسر خانواده از این تصمیم خوشحال نیست و گاو را فراری می دهد.

چهاردهمین دوره جشنواره فیلم دانشجویی بلغارستان از 1 تا 5 نوامبر ( 10 تا 14 آبان 97) در شهر صوفیه برگزار می شود .

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر