کد خبر: 2489

سرکنسولگری ایران در اقلیم کردستان عراق از شرکت ناشران این کشور درنمایشگاه کتاب استان کردستان خبر داد.

به گزارش کردستان خبر، نمایندگان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از چند روز گذشته در راستای فراهم کردن زمینه حضور ناشران اقلیم کردستان عراق در هشتمین نمایشگاه بزرگ کتاب کردستان به اقلیم کردستان عراق سفر کردند.

دیدار با سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اقلیم کردستان عراق، مسئولان وزارتخانه‌ روشنبیری و لاوان اقلیم و مدیر روابط عمومی این وزارتخانه از جمله برنامه‌های هیئت اعزامی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در اقلیم کردستان عراق بود.

 

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اقلیم کردستان عراق در دیدار با نمایندگان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از شرکت ناشران این کشور در هشتمین نمایشگاه بزرگ کتاب کردستان ایران خبر داد و گفت: این کنسولگری همکاری لازم برای شرکت ناشران اقلیم کردستان عراق در نمایشگاه کتاب را فراهم می‌کند.

مرتضی عبادی، با اشاره به توسعه روابط فرهنگی اقلیم کردستان عراق با جمهوری اسلامی ایران اذعان کرد: این کنسولگری آمادگی خود را برای اجرای هر گونه برنامه فرهنگی و هنری با اقلیم کردستان عراق اعلام می‌کند و مساعدت‌های لازم برای تسریع و توسعه روابط فرهنگی و هنری اعلام می‌شود.

 

در این دیدار از تلاش‌های سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اقلیم کردستان عراق و سلیمانیه در هفتمین نمایشگاه کتاب سنندج قدردانی شد.

نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان نیز در این دیدار با تاکید بر تعاملات فرهنگی با اقلیم کردستان عراق عنوان کرد: هشتمین نمایشگاه بزرگ کتاب کردستان فرصتی برای توسعه مراودات فرهنگی و حضور ناشران برگزیده اقلیم کردستان عراق در ایران است.

حمیدرضا زری، با بیان اینکه اشتراکات فرهنگی دو کشور بسترساز تعاملات بین‌المللی را فراهم می‌کند، افزود: به حداکثر رساندن مراودات فرهنگی موجب شکوفایی تولیدات و تبادل آرا در جامعه فرهنگ و هنر دو کشور می‌شود.

 

سالار عثمان، معاون اول وزارت روشنبیری اقلیم کردستان عراق از حضور ناشرانی همچون هژار موکریانی. تفسیر. سردم. چوار چرا. غزل نویس. انستیتو کورد ناسی ماموستا مظهر خالقی، اندیشه و وزارت روشنبیری در هشتمین نمایشگاه کتاب کردستان خبر داد.

 

یادآور می‌شود؛ هشتمین نمایشگاه بزرگ کتاب کردستان ١٨ تا ٢٣ مهرماه ٩٧ به ریاست جلال قلعه شاخانی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی در سنندج برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر