کد خبر: 2577

معاون وزیر فرهنگ اقلیم کردستان از آمادگی همکاری با ایران در حوزه های فرهنگی خبر داد.

به گزارش کردستان خبر، سالار عثمان در حاشیه هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان در سنندج اظهار داشت: در نمایشگاه های بین المللی هم چون این نمایشگاه انتشاراتی از کشورهای مختلف و به زبان های متفاوت حضور پیدا می کنند و این از نقاط قوت برگزاری چنین رویدادهایی است.

سالار عثمان با اشاره به اینکه دنیا و زندگی مملو از تفاوت های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است، اضافه کرد: از طریق کتاب می توان تمامی افراد با فرهنگ، آیین و افکار متفاوت را گرد هم آورد.

وی خاطرنشان کرد: تمامی حکومت ها و دولت ها نیاز به ارتباط با یکدیگر دارند لذا باید به فرهنگ، آیین، هنر و دیگر تفاوت ها مابین کشورها احترام قائل شوند.

معاون وزیر فرهنگ و جوانان اقلیم کردستان عراق با بیان اینکه نمایشگاه کتاب فرصتی برای برقراری ارتباط و گفتگوی بیشتر بین فرهنگ های مختلف است، افزود: ما آمادگی همکاری و مشارکت در تمامی حوزه های فرهنگی و هنری را با ایران داریم.

وی به وضعیت عرضه کتاب های نویسندگان ایرانی در اقلیم کردستان عراق اشاره کرد و اظهارداشت: هر نوع کتابی به شرط اینکه حافظ امنیت منطقه ما باشد در اقلیم کردستان عراق امکان عرضه آن وجود دارد.

معاون وزیر فرهنگ و جوانان اقلیم کردستان عراق اضافه کرد: آثار زیادی از نویسندگان فارس در کتابخانه ها و کتابفروشی های ما وجود دارد و امروزه نویسندگان ایرانی در اقلیم کردستان بسیار شناخته شده اند.

سالار عثمان یادآورشد: می طلبد مسئولان کردستان ایران مکان مناسب تر ومدرن تری به برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب در سنندج اختصاص دهند.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر