کد خبر: 2598

نشست کتابخوان، قصه گویی، نقد و رونمایی کتاب از جمله برنامه های نمایشگاه کتاب کردستان است.

به گزارش کردستان خبر، محمد عبدالملکی امروز در حاشیه هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب استان کردستان در جمع خبرنگاران گفت: امسال اداره کل کتابخانه های عمومی استان مشارکت مطلوبی در این دوره از نمایشگاه کتاب دارد.
 
وی اظهارداشت: برنامه های فرهنگی از جمله نشست کتابخوان، قصه گویی، نقد و رونمایی کتاب از جمله برنامه هایی است که در غرفه این اداره کل در نمایشگاه کتاب به  مردم  معرفی می شود.
 
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان کردستان اضافه کرد: در غرفه مستقر این اداره کل در نمایشگاه به طور رایگان برای عضویت در کتابخانه های عمومی ثبت نام به عمل می آید.
 
عبدالملکی خاطرنشان کرد: از روز نخست نمایشگاه تا صبح امروز ۲۲ مهرماه ۶۰۰ نفر در غرفه این اداره کل به عضویت کتابخانه ها در آمدند.
 
وی اعلام کرد: دبیرکل کتابخانه های عمومی کشور دستور خرید ۶۰ میلیون تومان کتاب در نمایشگاه کتاب استان را صادر کردند.
 
وی ادامه داد: با احتساب تخفیف مصوب نمایشگاه و ناشران حدود یکصد میلیون تومان کتاب از این نمایشگاه خریداری خواهیم کرد.
 
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان کردستان افزود: اولویت ما در خرید کتاب بیشتر حوزه های رمان، داستان و علوم علمی و عملی و منابع کردی است.
 

گفتنی است نشست قصه گویی برای کودکان در پنجمین روز از هشتمین نمایشگاه کتاب کردستان در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی سنندج برگزار شد.

 
لازم به ذکر است هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب استان کردستان از ١٨ تا ٢٣ مهر ٩٧ در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی شهر سنندج دایر است.
 
این دوره از نمایشگاه کتاب با شرکت ٣٦٢ ناشر و نمایندگی داخلی شامل ١٩٥ ناشر مستقل، ١٥٧ ناشر نمایندگی، ١٠ ناشر استانی و ٥٢ ناشر لاتین بر پا شده است.
 
کتاب های این نمایشگاه با حداقل ٣٠ درصد تخفیف شامل ٢٠ درصد از طریق بن های خرید کتاب و تخفیف ١٠ درصدی ناشران به علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی عرضه می شود.

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر