در حاشیه هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان

کد خبر: 2602

همزمان با روز فرهنگ کامیاران فراخوان سومین جشنواره فرهنگ و ادبیات کردی پرژه رونمایی شد.

به گزارش کردستان خبر، همزمان با روز فرهنگ کامیاران در هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان، فراخوان سومین جشنواره فرهنگ و ادبیات کُردی پرژه رونمایی شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کامیاران در این آیین گفت: این جشنواره در راستای لبیک به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر زبان کُردی یک ثروت ملی است به صورت منطقه ای با حضور استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و آذربایجان غربی برگزار می شود.

زبیر حسین پناهی گفت: این جشنواره در دو بخش شعر و پژوهش برگزار می شود که موضوعات آن در بخش شعر آزاد و در بخش پژوهش شامل تعامل و تاثیر شعر کلاسیک و مدرن کُردی و فارسی در ایران، تشریح وضعیت شعر کُردی در ادبیات امروز است.

وی یادآور شد: علاقه مندان می توانند تا ٣٠ آذر آثار خود را به این جشنواره ارسال کنند و زمان برگزاری آن نیز اسفند امسال است.

سه عنوان کتاب در نمایشگاه کردستان رونمایی شد

این کتاب ها شامل تاریخچه آموزش و پرورش شهرستان کامیاران اثری از رستم علیخانی، آموزش صداشناسی اثری از گلاویژ نظریان و ترجمه، نمواربندی و خلاصه کتاب قطری الندی و بل الصدی اثری از آرش احمدی از نویسندگان کامیارانی است.

رونمایی این کتاب ها در حاشیه پنجمین روز از برگزاری هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان با حضور جمعی از فرهیختگان و دوستداران اهل فرهنگ و هنر در روز فرهنگ کامیاران انجام شد.

گفتنی است؛ هشتمین نمایشگاه کتاب کردستان از ١٨ تا ٢٣ مهر ٩٧ در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی شهر سنندج دایر است.

این دوره از نمایشگاه در ٢٣٠ غرفه برپا شده و علاقمندان می توانند صبح ها از ساعت ٩ تا ١٢:٣٠ و عصرها از ساعت ١٥ تا ٢٠ از این نمایشگاه بازدید کنند.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر