کد خبر: 2642

سالار ارکان دو مقام جشنواره دانشگاه ورشو لهستان در دو بخش زبان و فرهنگ در اطراف من و زبان و مردم آن را کسب کرد.

به گزارش کردستان خبر، مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از کسب موفقیت عکاس کردستانی در جشنواره  My language. My culture.  دانشگاه ورشو لهستان خبر داد و گفت: سالار ارکان توانست مقام های دوم و سوم دو بخش زبان و فرهنگ در اطراف من و زبان و مردم آن این جشنواره را کسب کند.

کورش احمدی با اشاره به بخش های رقابتی این جشنواره عنوان کرد: این جشنواره در بخش زبان و فرھنگ در اطراف من شامل عکس ھایی با مضمون حضور زبان و فرھنگ در فضا، منظره یا اشیا و بخش زبان و مردم آن شامل عکس ھایی از مردم و فرھنگ شان در ارتباط با زبان اقلیت بود.

وی بخش در اینجا و در حال حاضر را شامل عکس ھای مستند سازی موقعیت ھای گذشته و حال و رویدادھای مرتبط با تنوع زبانی و فرھنگی و یا فعالیت ھای زبانی را از دیگر بخش های این جشنواره برشمرد و افزود: در این بخش آثار به زبان ھای اقلیت یا زبان ھای غیر استاندارد و فرھنگ آنھا بود.

احمدی با بیان اینکه نتایج این جشنواره  ١۵ اکتبر ٢٠١٨ برابر با ٢٣ مهرماه ١٣٩٧ اعلام شد، افزود: سالار ارکان عکاس هنرمند کردستان توانست دو عنوان برگزیده این جشنواره را از آن خود کند.

سالار ارکان متولد سال ۷۶ است که قریب به سه سال است، به صورت حرفه ای عکاسی می کند.

وی در ٢٥ نمایشگاه گروهی سراسری شرکت کرده است و آثارش به بخش نمایشگاهی ٢٠ جشنواره داخلی نیز راه یافته است.

شرکت در شمار زیادی از نمایشگاه گروهی در سنندج و ٢ نمایشگاه انفرادی و عکاس سه فیلم کوتاه و ٢ تئاتر استانی نیز از فعالیت های این هنرمند و عکاس جوان است.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر