کد خبر: 2711

۵ فیلم داستانی از کردستان به بخش نهایی سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم راه یافت.

به گزارش کردستان خبر، سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به همت انجمن سینمای جوانان ایران به منظور شناسایی و معرفی برترین آثار کوتاه در سطح ملی و بین‌المللی و همچنین ایجاد رقابت سازنده بین فیلم‌سازان ۱۸ تا ۲۲ آبان‌ماه ۹۷ در تهران برگزار می شود.

مدیر انجمن سینمای جوانان کردستان گفت:هیئت انتخاب بخش داستانی از میان ۹۴۶ فیلم ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، ۱۰۸ فیلم را برای رقابت در بخش داستانی سی‌و‌پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران انتخاب کردند.

صلواتی از راه یابی ۵ فیلم داستانی از فیلم سازان استان در این جشنواره خبر داد و افزود: فیلم های «پرواز ماهی‌ها» به کارگردانی محمد توریوریان از  سنندج، «توت» به کارگردانی تیمور قادری از کامیاران، «در موقعیت ۶B» به کارگردانی رضا علائی از بانه، «دریا موج موج می‌لرزد» به کارگردانی امیر غلامی از سنندج و «ذبح» به کارگردانی سامان حسین‌پور و آکو زند کریمی از سنندج به بخش نهایی این جشنواره راه یافت.

مدیر انجمن سینمای جوانان کردستان، تثبیت جایگاه فیلم کوتاه بعنوان جریانی مستقل و اندیشمند در سینمای کشور، شناسایی و معرفی استعدادهای سینمایی، روز آمد کردن دانش و مهارت های سینمایی، تقویت چرخه اقتصادی فیلم کوتاه با ایجاد زمینه‌های بازاریابی داخلی و خارجی و تلاش برای گسترش و جذب مخاطبان فیلم کوتاه را ار اهداف این جشنواره برشمرد.

وی با بیان اینکه فیلم‌هایی که با رویکردی خلاقانه و نوآورانه بر هویت ملی و فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی تاکید می‌کنند، در این جشنواره از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند، خاطر نشان کرد: جشنواره فیلم کوتاه تهران در دو بخش سینمای ایران و سینمای بین‌الملل برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر