نیمه دوم اسفند سال جاری

کد خبر: 2760

جشنواره و نمایشگاه رسانه‌های کوردی ویژه استان‌های کُردنشین برگزار می شود.

به گزارش کردستان خبر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد کوردستان از برگزاری جشنواره و نمایشگاه رسانه‌های کوردی ویژه استان‌ های کوردنشین همزمان با نیمه دوم اسفند سال جاری در دو بخش زبان کوردی و فارسی در سنندج خبر داد.

 

جلال قلعه شاخانی حمایت از نشریات محلی و رسانه‌ های مکتوب و نوشتاری را یکی از اولویت‌ های اصلی کشور در حوزه فرهنگ و اطلاع‌رسانی اعلام کرد و افزود: امروزه با گسترش روزافزون شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، تلاش در جهت حمایت از نشریات در اولویت سیاست‌های معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کوردستان اضافه کرد: در همین راستا برگزاری جشنواره منطقه‌ای به میزبانی کوردستان با گرد هم آوردن فعالان مطبوعاتی و خبرگزاری‌های کوردی، می‌تواند در جهت اعتلای این حوزه و ارزیابی کیفی آنان موثر و مفید باشد.

 

قلعه شاخانی به بخش اصلی جشنواره اشاره کرد و گفت: این جشنواره در 7 بخش شامل  سرمقاله و یادداشت، خبر، گزارش، مصاحبه، تیتر، طراحی و صفحه‌آرایی و  طنز و کاریکاتور  برگزار می شود.

 

وی به  شرایط شرکت در جشنواره اشاره کرد و افزود: آثار ارسالی می‌باید از تاریخ 30 آذر سال 95 لغایت 30 آذر سال جاری در مطبوعات محلی و خبرگزاری‌ها و پایگاه ‌های خبری استان‌های آذربایجان غربی، کوردستان، کرمانشاه و ایلام منتشر شده باشند.

 

قلعه شاخانی، با بیان اینکه علاقه مندان در بخش اصلی و رقابتی جشنواره، تنها می تواند در دو بخش و هر بخش با 3 اثر در جشنواره شرکت کنند، اذعان کرد: آثار منتشر شده در رسانه‌های فاقد مجوز یا بولتن‌های داخلی، آثار فاقد نام نویسنده یا نام مستعار و آثار غیرمرتبط با حوزه جغرافیایی جشنواره، پذیرفته نخواهند شد.

 

به گفته وی، نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌های کوردی استان‌های شرکت کننده به همراه رسانه‌های منتخب از اقلیم کردستان عراق نیز به مدت سه روز همزمان با جشنواره در شهر سنندج برگزار می‌شود.

 

وی به گاه شمار جشنواره نیز اشاره کرد و افزود: فراخوان این جشنواره از 15 آبان سال جاری اعلام و علاقه مندان تا 10 دی ماه فرصت دارند آثار خود را برای شرکت در نخستین جشنواره و نمایشگاه رسانه‌های کُردی صرفاً از طریق سایت جشنواره به نشانی http://www.pressfestival.ir   ارسال کنند.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر