کد خبر: 2849

پوستر و یادمان پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کوردی سقز رونمایی شد.

به گزارش کردستان خبر، آیین رونمایی از پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کوردی سقز شامگاه دوشنبه با حضور دکتر قطب الدین صادقی، دبیر این جشنواره و جمعی از مسئولان، هنرمندان و فعالان فرهنگی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

 

فرماندار ویژه سقز، نیز در این آیین با بیان اینکه جشنواره تئاتر کوردی از برنامه های شاخص فرهنگی و هنری منطقه است، عنوان کرد: خوشبختانه با تلاش های دبیر پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کوردی سقز، این جشنواره در تقویم سالانه وزارت فرهنگ و ارشاد ثبت شد.

 

کامیل کریمیان، خواستار تقویت و ارتقای سطح این جشنواره شد و افزود: تعامل و انسجام هنرمندان حوزه تئاتر کوردی در راستای تقویت و توسعه جشنواره در سطوح بالاتر از اهمیت زیادی برخوردار است و موجب می شود برگزاری آن به یک برند تبدیل شود.

 

وی با اشاره به جنبه غیررقابتی برگزار شدن این دوره از جشنواره خاطر نشان کرد: یکی از جنبه های متمایز این دوره از جشنواره تئاتر کوردی سقز برگزار شدن جشنواره به صورت غیررقابتی و حضور گروه های بین المللی است که این ویژگی باعث انسجام بیشتر هنرمندان این عرصه و ارتقای سطح جشنواره خواهد شد.

 

فرماندار سقز، تعامل هنرمندان برای برگزاری مناسب این رویداد فرهنگی را ضروری دانست و خاطر نشان کرد: تلاش برای ارتقای سطح تئاتر کُردی وظیفه فرهنگی است.

 در پایان این مراسم از پوستر و یادمان این جشنواره رونمایی شد.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر