کد خبر: 2874

9گروه داخلی، ٤ گروه از اقلیم کردستان عراق و یک گروه در بخش جنبی به روی صحنه می رود.

به گزارش کردستان خبر، دبیر پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کوردی سقز از اجرای ١٤ گروه نمایشی در طول برگزاری این دوره از جشنواره خبر داد و گفت: ٩ گروه داخلی، ٤ گروه از اقلیم کردستان عراق و یک گروه در بخش جنبی و ویژه در جشنواره پانزدهم به روی صحنه می رود.

 

قطب الدین صادقی با بیان اینکه پانزدهمین جشنواره تئاتر کوردی سقز عصر روز چهارشنبه ٧ آذر آغاز به کار کرد، گفت: بعد از پایان یافتن مهلت ارسال متون نمایشی به دبیرخانه این جشنواره ٦٩ اثر از استان‌های کردستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، لرستان، ایلام و تهران به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

 

وی ادامه داد: از بین آثار رسیده ٣٨ گروه نمایشی فیلم اجرای خود را برای مرحله بازبینی به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند که هیات بازبین متشکل از آقایان حمیدرضانعیمی، رفیق نصرتی، صابر دل بینا، داریوش رفعتی و جعفرنورمحمدی، ١٣ نمایش را برای اجرا در مرحله نهایی این دوره از جشنواره معرفی کردند.

 

دکتر صادقی، نمایش های «هه مومان باشین» به کارگردانی سامان مهران و فرزادحسن میرزایی از بانه، « شاره دوور» به کارگردانی غلامرضا همتیان از بیجار، «مه لاییکه ت» به کارگردانی دیار دولتخواه از ارومیه، «نائر» به کارگردانی حمیدرضا کردستانی از سنندج و «بازی زاکان» به کارگردانی نیلوفر قلعه شاخانی از کرمانشاه را از جمله نمایش های برشمرد که در این دوره از جشنواره تئاتر کوردی سقز به روی صحنه می روند.

 

دبیر پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کوردی سقز همچنین گفت: نمایش های «کچه سه تلیه که» به کارگردانی فاتح بادپروا از مریوان، «هه ناری» به کارگردانی افشین خدری از سنندج، «به رده قاره مان» به کارگردانی کمال نوجوان از سقز و فه راموشی به کارگردانی مازیار قبادی از سنندج در این دوره از جشنواره اجرای عمومی می شوند.

 

به گفته وی، نمایش های «مالیک له بی ده نگی» به کارگردانی کرمانج مصطفی رووف از هه ولیر، «به ره وئه ستیره یکی تر» به کارگردانی ئه ژین حمه نوری از سلیمانیه، «روحین بی مه سکه ن» به کارگردانی دکتر قاسم به یاتلی از دهوک و «به ردرگای جه هه نده م» به کارگردانی محمدمصطفی از سلیمانیه در بخش نمایش خارجی جشنواره اجرا می شوند.

 

وی با اشاره به بخش جنبی این دوره از جشنواره اذعان کرد: نمایش کولبه ره کان از تهران به کارگردانی خودم نیز در بخش ویژه و جنبی این دوره از جشنواه به روی صحنه می رود.

 

گفتنی است، اختتامیه پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر کوردی سقز ساعت ١٠ صبح روز یکشنبه ١١ آذر در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری سقز برگزار می شود

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر