کد خبر: 3034

طرح سینما کوچک یا سینمای امید با هدف توسعه عدالت فرهنگی و افزایش ناوگان نمایشی سینمای کشور در شهر بانه عملیاتی می شود.

به گزارش کردستان خبر، رمضانعلی حیدری خلیلی در نشست هماهنگی اجرای طرح سینمای امید در شهر بانه باحضور مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی و فرماندار و شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بانه گفت: طرح سینمای امید در شهرهای بدون سینما و با جمعیت بالای ٢٠ هزار نفر اجرا می شود.

 

وی اظهار داشت: اجرای طرح سینما ی امید در مرحله نخست در شهرهای ایرانشهر،ایلام و بندرگناوه آغاز شد و با موافقت آقای دکتر انتظامی دو نقطه دیگر از کشور  به عنوان محل اجرای سینمای امید در استان های کردستان و خوزستان به عنوان شهرهای پایلوت اجرای طرح مذکور اضافه شد و بانه شهر برگزیده استان کردستان برای اجرای طرح سینمای امید تعیین شد.

 

حیدری خلیلی اظهارداشت: این طرح با سازه سبک و در بوستان های مرکزی شهرهای مورد نظر در زمینی به مساحت یک هزار متر مربع احداث و در مدت سه ماه بعد از تحویل زمین و تهیه نقشه و طراحی سازه به بهره برداری می رسد.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی کشور گفت: پس از انتخاب زمین، تائید کارشناسان فنی، تهیه نقشه و صدور مجوز های لازم مبلغ هفت میلیارد ریال اعتبار بلاعوض به این طرح اختصاص و براساس تفاهم نامه در سه قسط با توجه به پیشرفت فیزیکی به شهرداری پرداخت می شود.

 

وی افزود: شهرداری ها به عنوان یکی از ارکان اصلی تضمین کننده اجرای این طرح بشمار می آیند و در اجرای طرح سینمای امید مشارکت دارند.

 

در این نشست از محل های پیشنهادی برای اجرای طرح سینمای امید بازدید بعمل آمد و مقرر شد محل پیشنهادی شهرداری بانه واقع در میدان ازادی بانه به عنوان اولویت اول برای اجرای طرح در نظر گرفته شود.

 

براساس توافقات بعمل آمده پردیس سینمای امید بانه در ۳سالن با حمایت سازمان سینمایی و توسط شهرداری بانه احداث خواهد شد.

 

حیدری خلیلی اظهار امیدواری کرد طرح سینمای امید بانه و خوزستان نیز مشمول حمابت های سازمان برنامه وبودجه کشور قرار گیرد

 

وی همچنین مقصد بعدی سینمای امید را یکی از شهرهای خوزستان اعلام کرد

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر