کد خبر: 3123

نمایشگاه کارتون و کاریکاتور آثار زنده یاد امیر سهیلی گشایش یافت.

به گزارش کردستان خبر، نمایشگاه کارتون و کاریکاتور آثار زنده یاد امیر سهیلی با حضور مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور برنامه ریزی و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و جمعی از مسئولان و هنرمندان شامگاه پنجشنبه در نگارخانه سنندج گشایش یافت.

معاون امور هنری، سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در آیین افتتاحیه این نمایشگاه از اعلام آمادگی این اداره کل برای حمایت های مادی و معنوی از حوزه کارتون و کاریکاتور استان خبرداد.

 

سامان احمدی با بیان اینکه تلاش های مرحوم سهیلی در ارتقای هنر کارتون و کاریکاتور کردستان ماندگار است، افزود: در همین راستا جشنواره بین المللی کارتون و کاریکاتور مطبوعاتی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه کورده واری و همکاری انجمن کارتون و کاریکاتور استان به صورت دوسالانه برنامه ریزی شده است.

 

وی اعلام کرد: علاوه بر این جشنواره بین المللی و جایزه جهانی در سال آتی مجموعه آثار زنده یاد سهیلی نیز در قالب یک کتاب فاخر تدوین منتشر خواهد شد.

 

معاون امور هنری، سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با تاکید بر حمایت مسئولان کشوری از اثار هنری و هنرمندان استان اضافه کرد: انتظار می رود استان های کم برخورداری که غنی از فرهنگ و هنر هستند به طور  ویژه مورد توجه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گیرند.

 

مدیر اجرایی انجمن کارتون و کاریکاتور کردستان نیز در ادامه مراسم افتتاحیه این نمایشگاه اظهار داشت: این نمایشگاه به مناسبت چهلمین روز درگذشت امیر سهیلی یکی از هنرمندان برجسته استان برپا شده است.

 

در ادامه این مراسم نیز بهزاد تارا و سیامک غلامی از مفاخر و اساتید حوزه کارتون و کاریکاتور استان کردستان مطالبی را پیرامون شخصیت زنده یاد سهیلی و ضرورت حمایت از هنرمندان بیان کردند و نمایشگاه آثار زنده یاد سهیلی به صورت رسمی دایر شد.

این جشنواره قرار است هر دو سال یکبار در یکم اردیبهشت ماه که سالگرد  نخستین روزنامه نگاری کردی و  تاسیس نشریه کورده واری است برگزار شود.

امیر سهیلی یکی از هنرمندان شاخص کردستانی است که تا زمانیکه در قید حیات بود در جشنواره های ملی و بین المللی زیادی موفق به کسب رتبه های برتر شد که سه آذر امسال بر اثر سانحه تصادف جان خود را از دست داد.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر