کد خبر: 3142

مسئول واحد نمایش حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان از ثبت ۲۰ اثر نمایشی از هنرمندان استان در نخستین جشنواره استانی تئاتر ماه وتار خبرداد.

به گزارش کردستان خبر، شهرام میرزایی کردستانی مسئول واحد نمایش حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان  گفت: بر اساس درخواست هنرمندان تئاتر استان جهت برگزاری جشنواره استانی تئاتر ماه و با موافقت رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان آذرماه ۹۷ فراخوان نخستین جشنواره استانی ئاتر ماه با عنوان وتار در استان کردستان منتشر شد.

 

وی گفت: تلاش در راستای شناسایی وجذب هنرمندان جوان و ایجاد تبادل و اندیشه بین هنرمندان استان و تأمین نیازهای فرهنگی وتوجه جدی به جامعه مخاطب در کنار لزوم جریان سازی در حوزه هنرهای نمایشی بر اساس ارزش های اسلامی وانقلابی از مهمترین اهداف این جشنواره می باشد.

 

وی ضمن اشاره به رقابتی بودن جشنواره، گفت: هنرمندان عرصه هنرهای نمایشی استان تا ۱۰ دی ماه فرصت داشتند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره براساس شرایط و مقررات اعلامی ارسال نمایند که با پایان یافتن مدت زمان ارسال آثار ۲۰ متن نمایشی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

 

میرزایی افزود: در مجموع از ۱۰ شهرستان استان برابر جدول ذیل از ۸ شهرستان اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال گردیده است که بر این اساس سنندج و بیجار هر کدام با ۵ اثر، سقز و قروه هر کدام با ۳ اثر و ۴ اثر دیگر هم متعلق به هنرمندانی از  شهرستان های دیواندره، بانه، کامیاران و دهگلان  می باشد.

 

وی با اشاره به اینکه در مدت زمان اعلام شده و پس از بررسی متن های ارسالی آثار منتخب جهت حضور در بخش نهایی جشنواره معرفی می گردد، افزود: بخش رقابتی و نهایی جشنواره ۱۰-۸ اسفند ماه ۹۷ برگزار می شود.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر