به مدت 2 روز

کد خبر: 3273

دومین جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه ریگا، از امروز در سنندج شروع شد.

به گزارش کردستان خبر، دومین جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه ریگا، از امروز در پردیس سینما بهمن سنندج شروع کرد تا به مدت 2 روز 19 فیلم منتخب خود را به نمایش بگذارد.

 

دبیر دومین جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه ریگا امروز در حاشیه این جشنواره گفت: بیش از 50 اثر به دبیرخانه این جشنواره رسیده است که در هر بخش سه اثر به عنوان آثار برتر انتخاب و یک فیلم از نگاه مخاطبان و یک فیلم دیگر نیز تقدیر ویژه تقدیر قرار می گیرد.

 

عدنان زندی افزود: همچنین 2 جایزه توسط حوزه هنری و 2 جایزه هم توسط دانشگاه کردستان به این تعداد افزوده شده است.

 

وی درباره اکران فیلم ها گفت: امروز فیلم های 'بعد از قبل' ساخته محسن خسروآبادی، 'باوکه' اثر محمد قسیمی، 'بیشکه' اثر رضا روحانی، 'دخیل' ساخته سرکوت نیکدل، 'چرخ و فلک' ساخته ندا حاجی میرزایی، 'فصل سبز' اثر سوران رحیمی، 'فن مکانیکی' ساخته وحید احمدی، 'شیرجه آزاد' اثر دنیا زندی، 'لالو حسن' اثر عبدالحمید مقدمی، 'بازیگر' اثر شاهین قربانی، 'تنها' ساخته سرور رضایی، 'نارنجی' اثر آرمان محمدی و 'قضاوت' ساخته مائده مولایی اکران می شود.

 

زندی درباره برنامه های جنبی این جشنواره هم گفت: عصر امروز اکران زمستانه فیلم های کوتاه مطرح کشوری از جمله 'آیینه های رنگ پریده' ساخته سالم صلواتی از فیلمسازان برجسته استان، اکران و علاوه بر آن نقد و بررسی فیلم های نمایش یافته، انجام می شود.

 

وی افزود: فیلم های راه یافته به بخش مسابقه فردا صبح اکران می شوند و بعدازظهر فردا هم ورکشاپ و کارگاه آموزشی فیلمسازی برگزار می شود.

این جشنواره فرداشب با معرفی و تقدیر از آثار برتر به پایان می رسد.

 

 

انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر