کد خبر: 3413

پنج انیمشین ۱۰۰ ثانیه‌ای از کردستان به بخش نهایی و رقابتی دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای راه یافت.

به گزارش کردستان خبر، پنج انیمشین ۱۰۰ ثانیه‌ای از تولیدات حوزه هنری استان کردستان به بخش نهایی و رقابتی دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای راه یافت.

 

زانیار لطفی مسئول واحد هنر‌های تصویری حوزه هنری کردستان گفت:جشنواره بین المللی فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای با گذشت ۱۱ دوره و با رویکرد مناسبی که دارد توانسته جایگاه بسیار خوبی در بین هنرمندان کشور و جهان پیدا کند ضمن اینکه به عنوان یکی از جشنواره‌های الف، در سطح بین الملل شناخته می‌شود.

 

 وی افزود: در چند دوره گذشته جشنواره و با توجه به حمایت‌های انجام شده اتفاقات بسیار خوبی در بخش تولید آثار صورت گرفته و اکنون هنرمندان فیلمساز استان کردستان از جایگاه ارزشمندی در بخش تولید فیلم کوتاه برخوردار هستند.

 

لطفی انیمیشن را یکی از بخش‌های تاثیرگذار در بخش فیلم‌های کوتاه دانست و گفت: هنرمندان کردستانی در این بخش نیز همواره آثار برتر زیادی داشته و مقام‌های برتری را کسب کرده اند.

 

مسئول واحد هنر‌های تصویری حوزه هنری کردستان با اشاره به اعلام راه یافتگان بخش انیمیشن دوازدهمین دوره این جشنواره اضافه کرد: از میان ۲۲ اثر انتخاب شده در بخش اصلی و مسیر تجربه ۲ اثر از استان با عناوین «هام هام» به کارگردانی آذر منصوری و «رویای نان» به کارگردانی رضا محمدی و یک اثر دیگر با عنوان «بالانس» به تهیه کنندگی و کارگردانی برزان رستمی دیده می‌شود.

 

وی افزود: در بخش اکران اصلی و مسیر تجربه ۲ اثر به کارگردانی هنرمند توانمند بانه‌ای رضا محمدی با عناوین داستان کوتاه و رد پا نیز در بین ۱۶ اثر انتخاب شده حضور دارند.

 

در یازدهمین دوره جشنواره فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه ای، در بین آثار برگزیده نهایی سه اثر تولیدی حوزه هنری کردستان عناوین برتر بخش‌های مستند، داستانی و پویا نمایی جشنواره را از آن خود کردند.

 

دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای از هشتم تا دهم اسفند ماه ۹۷ در تهران برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر