کد خبر: 1871

مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم با حضور برگزیدگان مرحله شهرستانی مردادماه سال جاری در سنندج برگزار می‌شود.

به گزارش کردستان خبر حجت‌‌الاسلام مصطفی نوروزی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان در ‌گفت‌وگو با ایکنا، با بیان اینکه این دوره از مسابقات در دو مرحله برگزار می‌شود، اظهار کرد: مرحله اول  چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم روز پنج‌شنبه ۲۱ تیرماه برگزار شد و مرحله دوم آن در روزهای چهارم و پنجم مردادماه برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه مرحله اول در چهار رشته تفسیر و معارف قرآن کریم ویژه اهل سنت، تفسیر و معارف قرآن کریم ویژه اهل تشیع، حفظ و معارف موضوعی و حفظ و معارف احادیث برگزار شد، افزود: در این مرحله ۷۰ نفر در رشته معارف اهل سنت، ۳۶ نفر در رشته معارف اهل تشیع، هفت نفر در رشته حفظ موضوعی قرآن و هفت نفر نیز در رشته حفظ احادیث با هم رقابت کردند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان بیان کرد: از این تعداد شرکت کننده ۵۲ نفراز شهرستان سنندج، ۳۱ نفر سقز، ۱۸ نفر بیجار، ۱۱ نفر قروه، پنج نفر بانه و سه نفر نیز از شهرستان مریوان و برگزیده مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات بودند.
وی عنوان کرد: منابع اهل سنت این مسابقات سوره نحل و حجر از کتاب صفوة التفاسیر و منابع اهل تشیع سوره نحل و حجر تفسیر نمونه در نظر گرفته شده است.
حجت‌الاسلام نوروزی با اشاره به برگزاری بخش شفاهی این دوره از مسابقات افزود: این مرحله نیز با حضور ۱۶۰ نفر از بانوان و آقایان و در رشته‌های اذان، دعاخوانی، قرائت، ترتیل، حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء و حفظ پنج جزء برگزار ‌ ‌می‌شود.
وی با بیان اینکه در مجموع ۱۵۹ نفر از شرکت کنندگان مرحله استانی را بانوان و ۱۲۱ نفر را آقایان تشکیل داده‌اند، یادآور شد: نفرات برتر هر رشته به مرحله کشوری این مسابقات که شهریور ماه امسال در استان مرکزی برگزار می شود، راه می‌یابند.


انتهای پیام

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر