کد خبر: 2765

سومین جشنواره «قرآن محور یه کیه تی»از دیروز، ۱۹ آبان‌ماه به مدت چهار روز در سطح استان آغاز شد.

به گزارش کردستان خبر، کامل گلباغی اظهار کرد: جشنواره «قرآن محور یه کیه تی» به همت شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان و مشارکت دستگاه‌های عضو این شورا از امروز به مدت چهار روز در سطح استان آغاز شد.

وی به برپایی محافل انسی با قرآن اشاره کرد و ادامه داد: برگزاری هفت محفل انسی با قرآن در بخش جنبی این جشنواره پیش بینی شده است که در سطح شهرستان های سنندج، بانه، مریوان، سروآباد، قروه، بیجار و کامیاران برگزار می شود.

مسئول واحد قران و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان همچنین گفت: استاد حمیدرضا احمدی وفا از قاریان بین المللی کشور (اعزامی از موسسه قرآنی یاران شهید نواب صفوی) و فواد مولودی از قاریان استان در این محافل به قرآئت آیات کلام الله مجید می پردازند.

 

دبیر نخستین جشنواره «قرآن محور یه کیه تی» از ثبت نام ٣٥٠ نفر در بخش مسابقه این جشنواره خبر داد و گفت: این مسابقات شامل حفظ شفاهی قرآن در رشته‌های حفظ در سه مقطع یک جزء، ١٠ جزء و جزء کل قرآن ویژه برادران، حفظ کتبی سوره های مبارکه یاسین و واقعه ویژه برادران و خواهران بدون محدودیت سنی است.

 

گلباغی اضافه کرد: قرائت ترتیل ویژه و برادران و خواهران بدون محدودیت سنی و مسابقه ابتهال خانه فردی ویژه برادران از دیگر بخش های مسابقه ای این جشنواره قرآنی است.

 

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد کردستان با اشاره به زمان برگزاری این مسابقات افزود: متقاضیان و برگزیدگان شهرستانی همزمان با روز دوشنبه ٢١ آبان در مرحله نهایی در سنندج به رقابت خواهند پرداخت.

 

گلباغی خاطر نشان کرد: آیین پایانی جشنواره «قرآن محور یه کیه تی» روز سه شنبه ۲۲ آبان با معرفی و تجلیل از نفرات برتر و پیشکسوتان قرآنی و با اجرای برنامه‌های مختلف در تالار فروردین مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار می شود.

 

وی با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد: جشنواره «قرآن محور یه کیه تی» در راستای ترویج و توسعه فرهنگ تدبر در آیات وحدت آفرین قرآن کریم در جامعه اسلامی و به منظور گرامیداشت یادوخاطره شهید والامقام نواب صفوی، منادی وحدت مسلمانان جهان پیش بینی شده است.

 

انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر