با تجلیل از برگزیدگان

کد خبر: 2788

جشنواره قرآن محوری یه کیه تی در کردستان به کار خود پایان داد.

به گزارش کردستان خبر، آیین اختتامیه جشنواره قرآن محوری یه کیه تی با حضور دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور، نماینده ولی فقیه در کردستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و جمع زیادی از حافظان، قاریان و عاشقان کلام وحی در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار شد.

 

بخش مسابقات جشنواره قرآن محوری یه کیه تی کردستان با شرکت ۴۶۴ نفر در هفت رشته در روزهای ۲۱ و ۲۲ آبان سال جاری در مجتمع فرهنگی هنری سنندج برگزار شد و چهار داور کشوری و هشت داور استانی این دوره از مسابقات را داوری کردند.

 

هیئت داوران این دوره از جشنواره، فواد مولودی را نفر اول، سید پیمان احمدی و سامان سیدی به صورت مشترک نفر دوم و محمود مردوخیان را نفر سوم رشته ترتیل بالای ۱۶ سال برادران معرفی کرد.

همچنین در این دوره از جشنواره سید محمد حسینی، سید احمد حسینی و بنیامین ابراهیمی به ترتیب نفرات اول تا سوم رشته ترتیل زیر ۱۶ سال برادران را به خود اختصاص دادند.

کیمیا سلیمی زند، شلیر محمدی و ماهان نصیری در رشته ترتیل بالای ۱۶ سال خواهران به برتری رسیدند و در رشته ترتیل زیر ۱۶ سال خواهران نیز آناهیتا اسدی عنوان برتر را به خود اختصاص داد.

 بر اساس آراء هیئت داوران علی میرزایی، جلال مرادی، عثمان ملایی، اکرم قاسمی، دریا میرکی و فرانک رحمتی در رشته آزمون کتبی حفظ سوره یاسین و واقعه به برتری رسیدند.

 

داوران این دوره از جشنواره قرآن محور یه کیه تی کردستان، روح الله حیدری را نفر اول و علی اصغر فاطمی زاده و میلاد امانی را به طور مشترک نفر دوم برگزیده رشته ابتهال خوانی معرفی کردند.

در این دوره از جشنواره، حسین فرامرزی، حمید عطایی و محمد ادریس فاتحی به ترتیب نفرات اول تا سوم رشته حفظ یک جزء بالای ۱۶ سال برادران و جلال مرادی، میلاد علی نیا و نوید حمزه نیز به ترتیب نفرات اول تا سوم رشته حفظ ۱۰ جزء برادران را به خود اختصاص دادند.

همچنین از مادرین جواهری در رشته حفظ یک جزء زیر ۱۶ سال و زینب رضایی در رشته حفظ یک جزء بالای ١٦ سال خواهران تقدیر شد و عابد میرکی نیز در رشته حفظ کل شایسته تقدیر شناخته شد.

 

نخستین جشنواره «قرآن محور یه کیه تی» به همت دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی کردستان و با همکاری موسسه قرآنی یاران شهید نواب صفوی از ١٩ تا ٢٢ آبان جاری با برگزاری هفت محفل انسی با قرآن در هفت شهرستان استان و برگزاری مسابقات قرآنی در سنندج برگزار شد.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر