کد خبر: 2794

پانزدهمین مراسم مولودی‌خوانی به مناسبت هفته وحدت در ۲۹ آبان ماه امسال در مسجد جامع شهر سنندج برگزار می شود.

به گزارش کردستان خبر، معاون فرهنگی حوزه هنری کردستان امروز، ۲۴ آبان ماه در یکصد و نهمین جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی استان کردستان اظهار کرد: برای پانزدهمین بار در ۲۹ آبان ماه امسال در مسجد جامع شهر سنندج مراسم مولودی‌خوانی و یادواره شمس قریشی برگزار می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه این مراسم هر ساله با استقبال گسترده مردم همراه بوده است، افزود: هیچگونه تبلیغاتی برای برپایی این مراسم در استان صورت نگرفته و انجام نخواهد شد چرا که مردم خود پیگیر برگزاری این مراسم معنوی هستند.

 

معاون فرهنگی حوزه هنری استان کردستان عنوان کرد: سال گذشته این مراسم به میزبانی مسجد قبای سنندج با حضور ۲۰ هزار نفر از مردم شهر سنندج برگزار شد و پیش‌بینی می‌شود امسال نیز با همین استقبال مردمی شاهد برگزاری این مراسم معنوی باشیم.

 

وی با اشاره به اینکه حوزه هنری استان گلچینی از مراسم سال گذشته را تدوین و در مراسم امسال بین عموم مردم توزیع خواهد کرد، بیان کرد: چاپ مولودنامه و معراج‌نامه شمس قریشی و رونمایی از آن در ماه ربیع‌الاول از دیگر برنامه های این ایام است.

 

نصراللهی اعلام کرد: برپایی نمایشگاه سرزمین وحی برای نخستین بار در سنندج و برپایی نمایشگاه کتاب در سینما بهمن سنندج نیز از دیگر برنامه‌هایی است که در حال انجام است.

 

وی عنوان کرد: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی دو عنوان کتاب کُردی نیز در سنندج رونمایی خواهند شد و علاوه براین متناسب با ایام ماه ربیع‌الاول و هفته وحدت برنامه‌های مذهبی دیگری در سایر نقاط استان برگزار می‌شوند.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر