کد خبر: 2885

رقابت های المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در رشته وزنه برداری بانوان با قهرمانی تیم کردستان به پایان رسید.

به گزارش کردستان خبر، نخستین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در رشته وزنه برداری بخش بانوان تحت عنوان یادواره 5400 شهید کردستان از روز چهارشنبه هفتم آذر در سالن آزادی شهر سنندج آغاز شد و در روز جمعه نهم آذرماه در حضور نماینده وزارت ورزش و جوانان، رئیس فدراسیون، مدیرکل ورزش وجوانان با برگزاری مراسم اختتامیه و معرفی نفرات و تیم های برتر به کار خود پایان داد.

 

در این رقابت ها 113 وزنه بردار دختر به نمایندگی از 17 استان سراسر کشور حضور پیدا کردند و در دو رده سنی نونهالان و نوجوانان 12 تا 15 سال به مدت سه روز در سالن آزادی سنندج با یکدیگر رقابت پرداختند.

 

تیم کردستان که میزبانی این دوره از المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور را در بخش بانوان میزبانی می کرد با 13 وزنه بردار نونهال و نوجوان در این مسابقات حضور یافت و با بدست آوردن پنج نشان رنگارنگ با اقتدار بر سکوی نخست این رقابت ها قرار گرفت.

 

برهمین اساس، در نتایج انفرادی وزن 55 کیلوگرم شینا امانی و روژان سورسوری به ترتیب یک نشان طلا و یک نشان برنز را از آن خود کردند، در وزن 64 کیلوگرم ثنا رحمانی موفق به کسب نشان نقره شد و نارین جوانمردی نیز در همین وزن نشان برنز را به خود اختصاص داد.

 

همچنین، در اوزان 71 و 76 کیلوگرم، الناز باجلانی و جوانا نیک نفس نمایندگان شایسته و خوش آتیه کردستان بالاتر از تمامی حریفان خود موفق به کسب نشان زرین طلا شدند.

 

در نتایج تیمی کردستان با سه طلا، یک نقره و دو برنز با اقتدار قهرمان شد و تیم های خراسان رضوی و آذربایجان شرقی به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

 

گفتنی است، کردستان با سرپرستی بهار زنگی بند و مربیگری سعیدە عبدالملکی و پروین کرمی در این رقابت ها حضور پیدا کرد.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر