کد خبر: 2890

شناگران کردستانی در اولین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور دوازده نشان نقره و برنز و جایگاه سوم تیمی را بدست آوردند.

به گزارش کردستان خبر، نخستین المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در رشته شنای بخش پسران رده سنی نونهالان و نوجوانان با حضور شناگران سراسر کشور به میزبانی مشهد برگزار شد.

 

بر اساس این گزارش، رقابت های المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور با حضور 440 شناگر به نمایندگی از 29 استان به مدت سه روز در استخر شنای پردیس دانشگاه فردوسی کشور برگزار شد و شرکت کنندگان در مواد مختلف با هم رقابت کردند.

 

استان کردستان با ترکیب 7 شناگر رده سنی نونهالان و 8 شناگر در رده سنی نوجوانان در این مسابقات شرکت کرد و در پایان با بدست آوردن 12 مدال نقره و برنز جایگاه سوم تیمی را کسب کرد.

 

در نتایج انفرادی، آرین خازه در شنای۱۰۰ متر پروانه و کرال سینه 200 متر دو نشان نقره و در شنای کرال سینه ۱۰۰، ۴۰۰ و ۸۰۰ متر و در شنای پروانه 50 متر چهار نشان برنز را به خود اختصاص داد.

 

همچنین، کوسار پیک دیگ شناگر کردستانی، در شنای قورباعه 50، 100 و 200 متر سه نشان نقره را کسب کرد و ارشیا زندی مطلق در ماده شنای کرال پشت یک نشان برنز را بدست آورد.

 

در ماده شنای ۱۰۰×۴ مختلط تیمی کردستان با ترکیب ارشیا زندی مطلق، کوسار پیک، آرین خازه و ابوالفظل مرادی و در ماده شنای ۱۰۰×۴ آزاد تیمی نیز کردستان با ترکیب کوسار پیک، ابوالفضل مرادی، آرتیکا نرگسی و آرین خازه توانست دو نشان نقره را کسب کنند.

 

درنتایج مجموع مدال ها، تیم کردستان با کسب هفت نشان نقره و 5 نشان برنز در جایگاه سوم قرار گرفت و تیم های خراسان رضوی و تیم مرکزی به ترتیب مقام اول و دوم را به خود اختصاص دادند.

 

شایان ذکر است، سرپرستی تیم کردستان برعهده آرمین حنیفی و پژمان ساعدی و میلاد گردیده نیز به عنوان مربی تیم کردستان را در این رقابت ها همراهی کردند.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر