مدیرکل دفتر استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان

کد خبر: 3146

دو هزار و 400 مستعد از نخستین المپیاد استعداد های برتر ورزش کشور شناسایی شده که افراد منتخب برای المپیک 2022 جوانان در سنگال آماده می شوند.

به گزارش کردستان خبر، احمد سعادتمند شامگاه دوشنبه در آیین تجلیل از مدال آوران آولین دوره المپیاد استعداد های برتر ورزش کشور که در استانداری کردستان برگزار شد، گفت: کردستان در بین استان های درجه سه کشور مقام اول را در اولین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور کسب کرد و این نشان از پتانسیل بالای این استان در رده های سنی پایه است.

 

وی موفقیت دانش آموزان کردستانی را در این المپیاد قابل تقدیر دانست و افزود: ۵۰۴ ورزشکار از این استان در المپیاد استعدادهای برتر کشور حضور داشتند و از لحاظ تعداد نفرات اعزامی رتبه هشتم کشور را کسب کردند.

 

مدیرکل دفتر توسعه آموزش های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: نخستین المپیاد استعدادهای ورزشی با مشارکت ٤٦٠ هزار دختر و پسر نونهال و نوجوان کشور از مراحل شهرستانی آغاز شد و در مرحله نهایی ٢٤ هزار ورزشکار از استان های مختلف کشور در ٧٧ رشته ورزشی با هم به رقابت پرداختند.

 

سعادتمند با اشاره به اینکه دو هزار و ۴۰۰ تا سه هزار ورزشکار نخبه حائز مدال شناسایی و در سامانه ثبت شدند، یادآور شد: در این المپیاد رکوردهای مختلفی شکسته شد و اطلاعات شرکت کنندگان در سامانه ثبت شده است و بانک اطلاعاتی خوبی به دست آورده ایم که در ارتقای ورزش کشور بسیار مفید واقع خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه اولین کشوری هستیم که بعد از المپیک ۲۰۱۸ برای چهار سال آینده برنامه ریزی می کنیم، بیان کرد: اعتبارات خوبی به فدراسیون ها و هیئت های ورزشی استان ها تزریق می شود و تلاش ما این است که جوانان مستعد و توانمندی را برای المپیک ۲۰۲۲ سنگال تربیت کنیم.

 

مدیرکل دفتر توسعه آموزش های پایه و استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان در پایان سخنان خود گفت: کردستان اولین استان است که از تلاش های ورزشکاران موفق خود در نخستین المپیاد استعدادهای ورزشی تقدیر می کند و امیدواریم این مراسم در دیگر استان های کشور نیز برگزار شود.

 
 
سعادتمند در پایان اظهار داشت: اعتبارات خوبی برای مستعدین این المپیاد ها در نظر گرفته شده و طی تفاهم نامه هایی با فدراسیون ها پرونده های پزشکی، ورزشی و درسی این بازیکنان جمع آوری شده است.
 

گفتنی است؛ در پایان این مراسم از ۶۰ ورزشکار مدال آور شرکت کننده در اولین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در کردستان با اهدای لوح و جایزه نقدی تقدیر شد.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر