کد خبر: 3351

هشتمین دوره جشنواره مرشدان برتر ایران زمین با عنوان "آواها و نواهای پهلوانی به میزبانی استان کردستان آغاز شد.

به گزارش کردستان خبر، هشتمین جشنواره مرشدان برتر کشور به مناسبت چهلمین سالروز پایداری انقلاب اسلامی ایران شامگاه روز چهارشنبه 17 بهمن ماه با اجرای مراسم افتتاحیه در سالن آزادی سنندج آغاز شد و تا روز روز پنجشنبه ادامه خواهد داشت.

 

در آیین افتتاحیه این جشنواره مجتبی جوهری رییس فدراسیون، سجادی نایب رییس فدراسیون، مدیرکل ورزش و جوانان کردستان، خوش اقبال معاون سیاسی و امنیتی استانداری کردستان و جمعی از مسئولین استانی در این مراسم حضور داشتند.
 

در این آیین بیش از 400 ورزشکار به همراه بیش از 40 مرشد برتر که از سراسر کشور برای شرکت در هشتمین جشنواره مرشدان در کردستان گردهم آمده بودند و به مناسبت بزرگداشت چهلمین سال پایداری جمهوری اسلامی ایران هنرنمایی کردند.

 

در حاشیه هشتمین جشنواره مرشدان برتر کشور به منظور بزرگداشت مقام شهید از دو خانواده شهید ورزشکار بختیار امینی و صلاح الدین حسنی تجلیل شد و از دو کتاب ویژه کودکان در حوزه ورزش زورخانه ای با عنوان های ساختمان عجیب و درب کوتاه با نویسندگی و طراحی پریسا اویسی، آسو فتحی پور، هیمن احمدی کانی گلزار رونمایی شد.

 

این جشنواره به صورت انفرادی و گروهی در رده های سنی مستعدین، امید، بزرگسالان و پیشکسوتان در دو بخش ضرب و آواز کهن و سنتی و ضرب و آواز نوین برگزار خواهد شد.
 
اهورا شریف پوریان، نیما اله ویسیان، مبین نوروزی، علی رضا یاعلی، وریا خضری و یاسین اسفندیاری مرشدان کردستانی هستند که آثار آنها در این جشنواره پذیرفته شده است.
 
هشتمین جشنواره مرشدان برتر ایران زمین به مدت دو روز و طی روزهای 17 و 18 بهمن ماه در سنندج برگزار می شود.
 
 
انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر