کد خبر: 3515

تیم های کردستانی در تمام بازی های خانگی ثابت نموده اند که کردها در مهمان نوازی همچنان حرف اول را می زنند.

به گزارش کردستان خبر، امروزه ورزش یکی از اموری است که به عناوین مختلف در جهان مطرح شده و گروه زیادی به اشکال گوناگون با آن سرو کار دارند.

ورزش کردستان همیشه مملو از چهره هایی بوده که با کم ترین امکانات تا بالاترین رده های ملی و جهانی رسیده اند اما رقم  بودجه های ورزشی در مقایسه با حوزه های  بسیار پایین است.

خوشبختانه با وجود این کمبودها و ضعف های ساختاری، ورزش کردستان در بزنگاه های حساس نمره مثبت گرفته و ورزشکاران، مربیان و مدیران ورزشی توانمندی را به خانواده ورزش کشور معرفی کرده است.

 

در این چندسال اخیر تیم های خوبی در لیگ والیبال و فوتبال از استان کردستان در لیگ های برتر حضور دارند؛ از جمله تیم فوتبال بانوان راه یاب ملل مریوان، تیم والیبال مردان راه یاب ملل که در آستانه صعود به لیگ برتر والیبال قرار دارد و تیم فوتبال آوالان کامیاران لیگ دسته دوم فوتبال کشور.

 

فوتبال بە عنوان یکی از اصلیترین ابزار نشاط اجتماعی؛علاوه بر انکه وسیله و فرایندی برای ارتقا رشد وسلامت و بهداشت جسمی است بلکه میتواند همدلی و یکدلی مردمی را تقویت کند.

فوتبال دیگر یک سرگرمی نیست بلکه یک پدیده ی اجتماعی است و در چند راهی اقتصاد ، فرهنگ ، سیاست و ورزش برای خودش برو بیای دارد.

 

تیم فوتبال کامیاران کە با نامهای دیگری از قبیل پیروزی،تربیت،نمک هامون و ... نیز در کل رده ها در مسابقات استانی و کشوری شرکت کرده و مقامهای متعددی بدست آورده است.

این تیم خوب کردستانی در تمام بازی های خانگی ثابت کرده است که میزبان خوبی برای تیم های فوتبال بوده است و همواره ثابت نموده که کردها در مهمان نوازی همچنان حرف اول را خواهند زد.

 

در یکی از دیدارهای هفته بیست و دوم لیگ دسته دوم فوتبال کشور در گروه الف دو تیم آوالان کامیاران و چوکا تالش دیروز در  زمین آوالان به مصاف یکدیگر رفتند.

 

علی رغم اینکه بازی رفت این دو تیم به درگیری هواداران چوکا با بازیکنان و کادرفنی آوالان انجامید، اما هواداران تیم آوالان نشان دادند که به دنبال حاشیه نیستند و بازهم دیدیم که کوردها فرهنگ خود را به رخ حریف شمالی خود کشیدند و اسیر حواشی نشدند.

 

هواداران با غیرت کامیاران سه شنبه نماینده فرهنگ استان کردستان و شهر کامیاران بودند و ثابت نموند که مردمان کرد کرد مرد روزهای سختند و دنبال انتقام گیری نیستند و در عمل حق مان را خواهند گرفت.

 

در این بازی ابتدا تالشی ها بودند که در دقیقه ۱۶ دروازه آوالان را باز کردند و بازی با این نتیجه تا دقایق پایانی ادامه پیدا کرد.

 

 اما این باز هم طرفداران آوالانی ها بودند که به دور از حاشیه سازی یکصدا یک دل برای سربلندی تیمشان تا دقیقه 90 فقط تشویق می کردند.

 

در دقیقه ۸۹ کیوان مهرابی موفق شد گل تساوی را به ثمر به رساند که با اعلام آفساید این گل از سوی داور بازی مردود اعلام شد و بازهم این تیم محبوب کردستانی و هوادارانش بودند که فرهنگ کوردها را به رخ حریف شمالی خود کشیدند و اسیر حواشی نشدند.

در ادامه بازی اما آوالانی ها تسلیم نشدند و یک دقیقه بعد کیوان مارابی برای بار دوم دروازه حریف را باز کرد تا بازی به تساوی کشیده شود.

 

در ادامه باید گفت که بازی های تیم آولان در حالی برگزار می شود که آوالان کامیاران این روزها شرایط مالی بدی دارد و به همین دلیل  آوالان هفته گذشته برابر مس نوین کرمان حاضر نشد اما این بار با وجود این مشکلات بازهم جانانه بازی کرد.

 

گلایه های امامی از بدقولی مسئولان

حمید امامی سرمربی تیم فوتبال آوالان کامیاران در لیگ دسته دوم ایران: انتظار زیادی کشیدیم تا موفق شدیم با آقای استاندار جلسه ای داشته باشیم. در جلسه ای که با حضور استاندار، فرماندار، مدیر کل، ریئس هیئت فوتبال استان کردستان و اصحاب رسانه برگزار شد و مقرر گردید مبالغی را خود مدیر کل، مبلغی را استاندار و مبلغی نیز از منابع شهرستانی و از طریق شهرداری پرداخت شود. در حالیکه هم صورتجلسه شده و هم از بودجه اداره کل ورزش و جوانان کسر شده است و شهرداری و فرمانداری مصوبه کرده اند اما متاسفانه هنوز یک ریال از این مبالغ پرداخت نشده است!!!

در حالیکه همه این عزیزان موافق پرداخت هستند، دلیل عدم پرداخت هنوز بر ما هم نامعلوم است.

 

آقای استاندار! الوعده وفا

استاندار کردستان اذعان کرده بود که در بهمن ماه امسال،  مبلغ 500 میلیون تومان کمک مالی به تیم آوالان کامیاران پرداخت خواهد شد. همچنین مقرر گردید مبلغی به عنوان پاداش در اختیار این تیم قرار بگیرد اما از این وعده آقای استاندار یک ماه گذشت و تاکنون خبری نشده است.

وی در جمع  اعضای کادر فنی، مدیرعامل آوالان و با حضور فرماندار کامیاران و مدیر کل اداره ورزش و جوانان و همچنین رسانه های استان گفت که  این کمک مالی به صورت ویژه در دستور کار قرار می‌گیرد.

کامیارانی ها که در قول و قرار و وفا به وعده زبانزد هستند از استاندار توقع دارند که به وعده خود وفا کندتا با پرداخت این مبلغ بخش کوچکی از مشکلات آوالان حل شود.   

 

تیم فوتبال اوالان کامیاران  تا پایان هفته بیست و دوم با ۲۸ امتیاز در رده هفتم جدول رده بندی قرار دارد.

استان کردستان پتانسیل زیادی در حوزه ورزش دارد و مشکل نبود اسپانسر و حامیان مالی همواره گریبانگیر تیم های کردستانی بوده است و قطعا اگر راه حلی برای این مشکل پیدا شود استان کردستان نمایندگان بیشتری در مسابقات و لیگ های برتر خواهد داشت.

جوانان استان کردستان دارای استعدادهای بسیاری در رشته های ورزشی هستند و ورزش کردستان چشم به راه توجه بیشتری از سوی مسئولان است.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر